-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ تیر ۱۶, چهارشنبه

خطرورود ایران و روسیه به جنگ شمال

 تمرکز داعش در شمال افغانستان در حال افزایش است!

رحمت ، و عارفه ایماق.

منبع اقباس: تایمز اف اندیا/ اینترفاکس.

۱۲ سر طان/ تیر ۱۴۰۰.

سرگی لاوروف ، وزیر خارجه فدراسیون روسیه با ابراز نگرانی مسکو، در مورد تمر کز و افزایش نیرو های گروه تروریستی داعش در شمال افغانستان، و تصرف بیشتری مناطق ،در میان خروج نیرو های آمریکایی و ناتو هشدار می دهد.

قبلا گزار شات متعدد از منابع  داخلی، اعضای پارلمان افعانستان و مردم محل در ولایات شرق و شمال، و همچنین منابع  بین المللی حکایت از آن داشتند که جنگجویان تروریستی داعش در سرحدات شمال و شمال شرق کشور، هم مرز به جمهوریت های آسیای میانه و ایالت سینکیانگ، شمال غرب چین به کمک ایالات متحده آمریکا جا به جا شده اند.

 منابع روسیه قبلا تعداد  این نیرو ها را که از طریق پاکستان، و بر اساس بر نامه مخفی آمریکا به هدف فشاربر روسیه و چبن جابع جا گردیده ، بین ۵ تا ۱۵۰۰۰ تخمین نموده بودند.

سرگی لاوروف  افزود که گروه داعش فعالانه مناطق بیشتری را در زمان که نیروی ارتش آمریکا افغانستان را ترک می گویند در تصرف خویش می آورند و موقف دو لت افغانستان را در در مورد «غیر مسئولانه » توصیف نمود.

اخبار شاهدان عینی از شمال افغانستان حاکی از آن است که در میان جنگنده گان طالب، اسلام‌گرایان افراطی تاجک، اوزبک، او یغوری های چین ، نیز شرکت دارند. ما تردیدی نداریم که شبکه وسیع اطلاعاتی ساز مان سیاه که تعداد شان به چند هزار تن‌ در افغانستان می رسند، در مورد آگاهی کامل نداشته باشند. 

کلام پایانی:  اشغال افغانستان و پایگاه  های نظامی آمریکا و ناتو در افغانستان به هدف چین و روسیه، و متحدین آسیای میانه آنها صورت گرفته بود. آمریکا نتوانست به صورت بالقوه بر علیه کشور های هدف کار مؤثر را انجام بدهد.از آنجایی که اسلام گرایان افراطی، شامل گروه های جهادی افغانستان  توسط ایالات متحده آمریکا به مثابه ابزار رسیدن به اهداف استراتژیک در افغانستان و منطقه ایجاد گردیدهو هیچ گاه به صورت بنیادی بر ضد منافع آمریکا نیستند، خطری بالقوه برای آمریکا و منافع آن نمی باشند،اکنون تر جیع میدهند که در این منطقه استراتژیک،  افغانستان تمر کز داشته درد سر های دوام دار را بر علیه کشور های چین و روسیه انجام بدهند.