-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ تیر ۱۶, چهارشنبه

طالبان به زودی به جت های جنگی مجهز می شوند!


اظهارات تازه وزیر داخله پیشین پاکستان

شفق همراه

رحمان ملک وزیر داخله پیشین پاکستان و رییس سازمان تحقیقات و اصلاحات گفته است که طالبان افغانستان برای سلاح های مدرن آموزش دیده اند که می تواند تهدیدی برای منطقه در روزهای آینده باشد.

به گزارش بخش سیاست آریاتودی؛ او در بیانیه ای گفته است: «هنوز مشخص نیست که چه کسی پشت آموزش استخدام شده های طالبان است و اهداف آنها چیست. متاسفانه با گذشت هر روز تنش در افغانستان افزایش می یابد که نیاز به توجه جهانی دارد».

او فاش کرد که طالبان آموزش های نظامی و تسلیحاتی را فرا گرفته اند و باید دید که چه کسی در پشت آموزش قرار دارد و سلاح های مدرن را در اختیار آنها قرار می دهد. او افزود که در آینده بسیار نزدیک طالبان هواپیماهای جت در اختیار خواهند داشت.

او اظهار داشت: «صلح در افغانستان به معنای صلح در پاکستان است و هیچ کشوری بیش از پاکستان نگران ثبات و صلح افغانستان نیست. پاکستان یک قربانی مستقیم جنگ افغانستان و اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی و به دنبال آن رشد طالبان، القاعده و داعش است که باعث فرسایش سیستم ما شده اند».

او افزود: «تغییر وضعیت در افغانستان باید برای همه نگران کننده باشد. نیاز به تدوین استراتیژی جامع عملی برای کنار آمدن با چالش های آینده پس از خروج امریکا از افغانستان وجود دارد». ١٥ سرطان ١٤٠٠ آریاتودی