-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ تیر ۱۱, جمعه

چرا مخالفت برضد بابرفرهمند افزایش یافته؟

 

یک گزارش حواله شده چنین است:

در اثر توطیه‌های مکرر بابر فرهمند و بشیر احمد تهینج شمار زیادی از کادرها و اعضای رهبری حزب جنبش ملی به شمول شاکر کارگر، فیض‌الله ذکی، سید انور سادات، نقیب‌الله فایق و عالم ساعی از کنار مارشال دوستم دور شدند و روابط سیاسی خویش را به طور مستقل با ترکیه و اوزبیکستان و روسیه برقرار کردند. کادرهای رهبری حزب جنبش که به لحاظ سلسله مراتب تشکیلاتی چندین مرتبه بالاتر از بابر فرهمند و بشیر ته ینج بودند، ادعا دارند که بابر فرهمند در همدستی با برخی از نزدیکان مارشال دوستم پیوسته تلاش ورزیدند تا بزرگان و سیاسیون با اعتبار قوم اوزبیک را در چشم‌ مارشال دوستم خوار کنند و با رساندن خبرهای جعلی و دروغین‌ اعتبار و جایگاه آنان را به چالش بکشند. البته بابر فرهمند در عملی کردن برنامه منزوی کردن کادرهای رهبری حزب جنبش ملی موفقیت‌های چشمگیری هم داشته است. مثلا بابر فرهمند هیچ وقت عضو رهبری حزب جنبش ملی نبود اما هنگامی که در انتخابات ریاست جمهوری برای دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی معاون اول انتخاب می‌کردند با تلاش‌ها و توطیه‌های گوناگون فیض‌الله ذکی را که‌ کاندیدای اصلی حزب جنبش ملی بود از سر راه خود دور کرد و به مقام معاکنیت اول داکتر عبدالله رسید.

از چند روز به این طرف در پیوند به زهر ریختن در غذای مارشال دوستم و‌ پسرش یار محمد قوماندان در شبکه‌های اجتماعی و‌ گزارشنامه افغانستان مطالبی منتشر شدند که به طور تصورناپذیری بابر فرهمند را شوکه و پریشان کرد. بابر فرهمند که در سازماندهی حمله به دشمنانش و خنثی کردن حملات‌ مخالفانش یک ترمیناتور تمام‌عیار محسوب می‌شود به طور جدی به سازمان جوانان حزب جنبش ملی دستور داده است که تا می‌توانند گزارش و مقاله بنویسند و ثابت کنند که مارشال دوستم را کسی زهر نخورانده است.