-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۱, جمعه

سخنان تاکتیکی سهیل شاهین/ تکرارکامل سخنان ژنرال مارک میللی

سهیل شاهین: غنی باید کناربرود و حکومت توافقی به وجود آید.

طالبان می گویند که آنها نمی خواهند قدرت را به انحصار خود درآورند، اما اصرار دارند تا زمانی که اشرف غنی از قدرت کنار زده نه شود، از صلح و تفاهم درافغانستان خبری نخواهد بود. سهیل دررابطه به استمرار حکومت غنی هیچ نرمشی نشان نداد و او را جنگ طلب خطاب کرد. 

سهیل شاهین عضو گروه مذاکره کننده و همچنین سخنگوی  طالبان در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس این موضوع را بیان کرده است. 

شاهین گفت وقتی یک دولت مبتنی بر تفاهم و همه پذیر برای همه طرف های درگیر درکابل روی کار آید و حکومت غنی کنار برود؛ طالبان سلاح های خود را زمین خواهند گذاشت.

شاهین گفت: من می خواهم واضح بگویم كه ما به انحصار قدرت اعتقاد نداریم ، زیرا هر دولتی كه در گذشته در پی انحصار قدرت بوده دولت های موفقی نبوده است. بنا براین ما نمی خواهیم همان فرمول گذشته را تکرار کنیم.

به نظر می رسد که سخنان سهیل شاهین رخ دیگری از سخنان ژنرال مارک میللی ، افسر ارشد ارتش ایالات متحده است که این هفته اظهار داشت که طالبان "حرکت استراتژیک" دارند وحتی ممکن است افغانستان را به طورکامل تسخیر کنند.

سخنان شاهین عیناً تصویری از مفهوم سخنان ژنرال میللی را به دست می دهد که گفته بود: من فکر نمی کنم که پرده آخر بازی هنوز نوشته شده باشد.

واقعن همین طور است. پرده های دیگر بازی را روسیه، چین، ایران و هند می نویسند.