-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۳, یکشنبه

ترمپ/ امپراتور دزدان تاریخ بشر

  ترمپ برای مردم خودش از ثروت های عظیم، مالیه نه پرداخته است.

رضا نافعی - آینده ما

ترامپ پس از آغاز کار بعنوان رئیس جمهور امریکا حاضر نشد از امپراتوری املاک و مستغلات خود چشم بپوشد. رئیس جمهور پیشین امریکا در عین حال دوست داشت میهمانان والامقام ایالات متحده امریکا هنگام حضور در ایالات متحده در هتل ها و مجتمع های باشگاهی او بسر برند.

 البته بعدا صورتحساب های چند میلیون دلاری اقامت آن میهمانان عالیمقام مستقیما برای پرداخت به دستگاه مالی دولت امریکا ارسال می شد. امپراتوری دونالد ترامپ ، در دوره تصدی چهار ساله او 2.4  میلیارد دلار فروش داشته است.

 طبق گزارش مجله اقتصادی ی «فوربس» ، سازمان ترامپ در سه سال نخست ریاست جمهوری او حدود 650 میلیون دلارکسب درآمد کرده است. با این حال ، از آنجا که بیماری همه گیر کرونا در آخرین سال ریاست جمهوری او لطمه شدیدی، به ویژه بر بخش هتل داری وارد کرد در آمد او برای این سال به 450 میلیون دلار تخمین زده می شود. 

ترامپ حاضر نشد موسسات خود را به کنار نهد، که اقدامی بود بی سابقه برای یک رئیس جمهور آمریکا. به این صورت او مالک موسسه خود باقی ماند اما ادعا کرد که مدیریت موسسه را به دو پسرش سپرده است. گرچه این رویه کاملا قانونی بود ، اما بسیاری از کارشناسان هشدار دادند که او باندازه کافی پیش نرفته است. ترامپ در آن زمان میگفت: «در واقع، من می توانستم هم تجارت خود را اداره کنم و هم همزمان دولت را بگردانم. اگر می خواستم می توانستم این کار را انجام دهم ولی اینطور که پیداست ازین کار خوشم نیامده است.» امپراتوری ترامپ از جمله شامل ساختمان های رفیع و هتل های متعدد است.

 اما او بیشترین فروش خود را- حدود 940 میلیون دلار – از طریق باشگاه ها و زمین های گلف خود کسب می کند. این واقعیت که رئیس جمهور سابق در دوران حضور در کاخ سفید از بسیاری از این املاک نیز استفاده کرده است، همیشه بسیار بحث برانگیز بوده است. گفته می شود طبق گزارش واشنگتن پست، دولت آمریکا فقط در سال 2020 حداقل 2.5 میلیون دلار هزینه اتاق و سرویس های غذایی به سازمان ترامپ پرداخته است . ترامپ نه تنها برای اهداف خصوصی ، بلکه همچنین برای اجلاس با سران کشورها و مقامات خارجی مانند شی جین پینگ رئیس جمهور چین و شینزو آبه نخست وزیر ژاپن از هتل های شخصی خود استفاده کرده بود. او اغلب در Mar-a-Lago ، باشگاهی در پالم بیچ در فلوریدا ، از آنها استقبال می کرد. «فوربس» در ادامه می نویسد که ارزش خالص ثروت رئیس جمهور سابق به طور قابل توجهی کاهش یافته است. در سال 2016 ، سال انتخاب وی ، مجله ویژه هتلداری و مستغلات ثروت او را 3.7 میلیارد دلار تخمین زد – در حال حاضر گفته می شود ثروت او به 2.4 میلیارد کاهش یافته است.

. https://www.n-tv.de/wirtschaft/Trump-machte-Milliarden-Umsatz-in-Amtszeit-article22694058.html