-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۱۹, سه‌شنبه

اشغال ایران از سوی امریکا و با کمک "ناتو" پس از 11 سپتامبر


پیک نت: یک فرمانده سابق ناتو فاش کرد.


 ژنرال "وسلی کلارک" فرمانده سابق ناتو در یک گفتگویی تلویزیونی فاش ساخت که آمریکا و ناتو پس از ماجرای 11 سپتامبر همزمان با اشغال افغانستان میخواستند 7 کشور دیگر را نیز اشغال کنند.

 از جمله ایران. در این طرح که سایت اسپوتنیک نیز آن را بازنشر داده، اشغال عراق، سوریه، لبنان، لیبی، سودان و سومالی در برنامه امریکا  و ناتو برای اشغال آنها بوده اند. مرکز فرماندهی این عملیات افغانستان بوده است.

در خاطرات اردشیر زاهدی، که بعدها وزیر خارجه شاه شد آمده است که جدا کردن خوزستان و استقرار دولت کودتائی در آنجا، در صورت شکست کودتا در تهران از جمله طرح های کودتای 28 مرداد بوده است. اردشیر زاهدی فرزند سپهبد زاهدی عامل کودتای 28 مرداد است.  اردشیر زاهدی در خاطرات خود می نویسد که در هفته ها و روزهائی که سپهبد زاهدی در تهران پنهان بود و اردشیر زاهدی رابط او با خارج از مخفیگاه، بحث احتمال شکست کودتا مطرح شد. ابتدا پیشنهاد شد که در صورت شکست کودتا، دولت زاهدی در اصفهان و یا کرمانشاه مستقر شود. سپهبد زاهدی که نظامی تازه کاری نبود و از زمان رضا شاه در ارتش بود این دو پیشنهاد را رد می کند و میگوید اصفهان در مرکز ایران است و فاصله آن تا مرزها بسیار زیاد است. کرمانشاه نیز به مرز عراق نزدیک است و به دولت عراق اطمینانی نیست. او با توجه به این که در زمان رضاشاه سالها در خوزستان مامور خدمت بود و به محل نیز آشناست، میگوید که مناسب ترین محل برای اعلام دولت موازی تا سرنگونی دولت مرکزی، خوزستان و بازگشت به تهران است.