-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۲۳, شنبه

سناتورپاکستان: به خواهش خودتان، افغانستان را فتح کردیم!

سناتور پاکستانی صیقل جاوید خان در واکنش به سخنان فریب کارانۀ اشرف غنی نسبت به پاکستان چنین می‌گوید:

 مگر شما نبودید که خود را به آب و آتش می‌زدید تا آمریکا و انگلیس امارات و پاکستان را وادار کنید، طالبان را کمک کنند و به رسمیت بشناسند؟

 بعد از آمدن آمریکا به افغانستان باز هم شماها نبودید که سعی و تلاش می‌کردید گروه طالبان را کمک و تقویت کنید و می‌گفتید که نباید طالبان سرکوب شوند؟

 چرا به جای اینکه همه تصمیم گرفتند گروه طالبان نابود شوند اما شماها مخالف این پلان و برنامه بودید و آنها را مجددا رشد دادید. هم حامد کرزی و هم اشرف غنی و هم نماینده آمریکا جناب خلیل زاد.

مگر شماها نبودید که می‌گفتید ما لر و بر یو افغان  همه یک پشتون هستیم. خط فرضی دیورند را بار بار خودتان فروختید و معامله کردید باز هم برای مانور داخلی گفتید ما این خط مرزی را قبول نداریم و به رسمیت نمی‌شناسیم.

ما هم از بازی خودتان علیه خودتان استفاده کردیم؛ هم طالب را تقویت کردیم؛ با رضایت خودتان؛ هم پشتون‌های پاکستانی را به کمک دیگر پشتون‌های افغانی فرستادیم تا افغانستان را فتح کنند، اگر افغانستان توسط نیروهای پشتون و امارت اسلامی فتح شود در آینده تمام معادن و درآمدهای آن را برای پشتون‌های پاکستانی سرمایه گذاری می‌کنیم تا پشتون‌های پاکستان از حق مسلم شان در خاک افغانستان مستفید شده توسعه یابد و آباد شوند؛ اگر چند میلیون افغان هم بخواهند با پشتون‌های پاکستان بپیوندند ما هیچ ممانعتی نداریم، و این پلان و برنامه را خود تان ساختید و خواستید، مگر غیر از این بوده که دیگر اقوام افغانستان را سرکوب نمودید به خاطر افغان‌ها و پشتون های پاکستان زمینه را مساعد ساختید؟