-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۲۱, پنجشنبه

نامه‌ سرگشاده‌ به استاد عطا محمد نور

 از نمایش های بچه فیلمی های فیسبوکی بگذرید.

نوشتۀ محمد عثمان نجیب

استاد گرامی!

فرصت خوبی برای جبران اشتباهات تان در بُریدن از مردمی است که با شما بودند و شما همه را فدای غنی و‌ منافع شخصی و فامیلی تان کردید. 

دریچه های مسدود کرده‌  را دوباره به روی یاران دیروز تان بگشایید، اگر ابراز ندامت هم نه می‌کنید، حد اقل هم سویی با مقاومت ملی ضد غنی و ضد کرزی و ضد طالبان داشته باشید. برگردید بر اصلیت تان . از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب همه ملت را رنجانیده اید. 

فرصتی را که امیر صاحب اسماعیل خان و حتا حالا کم کم امرالله خان غنیمت دانسته و شجاعت ملی را بر امور شخصی و‌ ارتباط با گروه فاشیست ارگ محور و غنی و‌کرزی و خلیل زاد و عبدالله ترجیح داده اند شما نیز استفاده کرده و در صف ملت بپیوندید.

 از نمایش های بچه فیلمی های فیسبوکی بگذرید. توانایی های رزمی شما بیش تر از همه به من معلوم است که چقدر شکننده اند. اما به پیوستن به اردوگاه ضد طالبانی ‌ضد غنی کرزی به عنوان یک اهرمی از آن ساختار ملی در کنار مقاومت های شمالی، پنجشیر، شمال، غرب و همه‌ ای افغانستان قرارگیرید‌. 

فراموش نه کنید تاریخ هر لحظه و هر گاهی رقم می ‌خورد ، اگر کارنامه های سیاه ما را پاک کرده نه می تواند اما میتواند با ثبت اقدامات جبران اشتباهات و انجام امور پسندیدۀ ملی را به نام ما رقم بزند. من و شما بهتر از هر کس می‌دانیم که اگر مارشال فهیم فقید نه می‌بود، کرزی یک ماه هم شما را در کرسی تان نه می‌گذاشت، بارها اقدام کرزی در برکناری شما را باطل کرد، باز هم اگر مارشال فهیم و حمایت مردمی از شما نه می‌بود لقب امپراطور بلخ را از کجا می‌کردید؟

 من با آن که به باشما نزدیک نبودم و شناختی چندانی هم نه داریم، اما من از سال ۱۳۷۱ تا فوت مارشال صاحب فهیم همه آنچه بر شما گذشته را می دانم و‌ می‌دانم که توانایی مقاومت یک ساعته را با هیچ کسی نه دارید. با دوستم، نیروهای اصلی و وفادار باز مانده از قهرمان ملی در پنجشیر، پهندشت شمالی به غیر از حاجی الماس، حضرت علی و همه نیرو های مدافعان وطن در سراسر افغانستان آشتی کنید و کمر همت ببندید تا پوز طالبان غنی کرزی آمریکا ، ایران و پاکستان را به خاک بمالید. 

طالب هرگز به کسی جزء خود احترام نه دارد. من از جمع کسانی بودم در زمانی که شما علیه تصامیم غنی و پسر خالۀ تان ایستادید، با شما و در کنار شما از دور و با دیگر دوستان ما قرار داشتم،‌ وقتی مدعای تان از غنی را به دست آوردید به جای سپاس از ملت، آنان را جنگ طلب خواندید. من تاریخ مینویسم و در تاریخ نویسی هیچ کاری پنهان نه می‌ماند. اما مردم عزیز ما که تاریخ می‌سازند، بخشنده‌گی هم دارند. برگرد استاد عطا.