-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۹, سه‌شنبه

کاروان جنگی طالبان در جبل السراج درهم شکسته شد


خبرواصله از خطوط کلی جنگ دراستقامت پنجشیر بیان می دارد که کاروان نظامی طالبان که به سوی ولسوالی شتل پنجشیر در حرکت بود؛ درمنطقه عشق آباد در نزدیکی کلوپ جبل السراج در کمین نفرات نور سکندر جبل السراجی مشاور پیشین شورای مصالحه ملی برخورده و درهم شکسته است. این کاروان همچنین با بم های کنار جاده برخورده کرده و از مسیر منحرف شده است.

خبر می گوید که کاروان نظامی طالبان که به سوی خط اول جنگ با پنجشیر درحرکت بود؛ به طور کامل تارومار شده است.  نور سکندر همان کسی است که افراد  روند سبز مربوط امرالله صالح  چند ماه قبل  خانه و دفترش را آتش زده بودند و به دلیل آن که فرمانده نور سکندر تابع تیم غنی نشده بود علیه او تبلیغات نا روا راه انداخته بودند.

همزمان، نفرات مسلح طالبان از مسیر خاواک حمله کرده بودند که با شکست مواجه شدند و همچنان یک جوان در پشته سرخ جبل سراج‌ یک رنجر تروریستان را مورد حمله قرار داده و سرنشینان آن را به هلاکت رسانده است.