-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۳۰, شنبه

کابل/ شراره های تصادم بین هند و پاکستان

 

اشاره: عملکرد طالبان با کارکنان ومتخصصان هندی، پی آیندِ ناگوار دارد. این کار طالب نما های آی اس آی درصف طالبان است که جاسوسان سازمان راو را می خواهند شکار کنند. هند، هم پیمان راهبردی افغانستان است. پاسخ خواهد داد.

شهروندان ربوده‌شده‌ی هندی به شرکت الکوزی منتقل شده‌اند.

اطلاعات روز: یک منبع معتبر به روزنامه اطلاعات روز می‌گوید که طالبان بیش از 150 نفر به‌شمول شهروندان هند را به شرکت الکوزی منتقل کرده و پاسپورت‌های‌شان را از نزد آنها گرفته‌اند. شرکت الکوزی در نزدیکی‌های میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی موقعیت دارد.

به گفته‌ی منبع، طالبان در حال حاضر از نزد این افراد تحقیق می‌کنند و گفته‌اند که پس از اتمام تحقیقات، دوباره آنان را به میدان هوایی بین‌المللی حامد کرزی منتقل می‌کنند. 

این درحالی است که طالبان ادعای ربودن این افراد را رد کرده‌اند. طالبان همچنین گفته‌اند که اعضای این گروه در اطراف میدان هوایی کابل حضور دارند و از ورود مردم به داخل میدان جلوگیری می‌کنند.