-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۱۹, سه‌شنبه

تحریم پاکستان اولویت دارد یا سرنگونی اشرف غنی؟

  هشتگ «پاکستان را تحریم کنید» یک طرح هندی - امریکایی است که دراصل بندرگوادر را هدف گرفته است. گوادر، تأسیسات اقتصادی مشترک بین چین و پاکستان است که به وضع جاری و منافع آیندۀ افغانستان ربطی کارساز ندارد.

 دنیای سرمایه داری غرب و هندوستان هرچه از دست شان پوره باشد، انجام می دهند تا پروژه گوادر را از نفس بیاندازند. اما راه اندازی عملیات درگستره آگاهی عامه به نام پاکستان را تحریم کنید، اگرچه واقعاً پاکستان را وارخطا کرده، با این حال، درمیان افغان ها راه اندازی کارزار منظم تبلیغاتی علیه دشمن، رغبت و انتظام چندانی دیده نمی شود. افغان ها همه چیز را در نیمه رها می کنند و در کوچه هردم خیالی خویش پیاده راه می افتند.

برداشت عام این است که فاجعۀ جاری ثمرۀ سیاست های احمقانۀ اشرف غنی و اندیوالان کودک مشربش است. کدام مساله اولویت دارد: سرنگونی اشرف غنی یا چسپیدن به سرگرمی های شبکه های اجتماعی!؟