-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۲, سه‌شنبه

رهبرداعش هم اکنون درکابل به سر می برد

 

گزارشنامه افغانستان در تماس با منابع اطلاعاتی جبهه مقاومت ملی درکابل اطلاع می دهد که رهبران طالبان ساکن کابل به دلیل حضور قوای نظامی امریکا در کابل، شبانه در مکان های مخفی پناه برده و به خواب می روند. از سویی هم کنترول شهر به طور کامل در دست طالبان نیست و فشار مطالبات شهر چند میلیونی بالای آن ها افزایش یافته است. 

تنها عوامل قدرت مند که تلاش دارند از فروپاشی زود رس سلطه طالبان جلوگیری کنند، پاکستان و چین است و همزمان تنش و کش و گیر بین طالبان درانی و غلزایی با گذشت هر روز افزایش می یابد.

 دو هزار داعشی به شمول رهبر شان اسلم فاروقی از زندان کابل رها شده اند و فاروقی تلاش دارد در شمال افغانستان پایگاه درست کند. این درحالی است که هفت هزار تن از قاتلان طالب که تازه از پلچرخی رها شده اند؛ همه ای شان درکابل پراکنده اند. 

قرار گزارش تخمیناً یک صد هزار موتر لوکس و نیمه لوکس دولتی و شخصی به نام غنیمت از کابل به ولایات لوگر، پکتیا و خوست منتقل شده است. برنامه بعدی مفرزه های مشترک طالب و آی اس آی، شناسایی کادرهای امنیتی و حلقات ضد طالبان در داخل و حواشی شهر است. گزارشنامه افغانستان اطلاع می دهد که شبکه حقانی و مفرزه های آی اس آی در کوه های اطراف کابل، درقلب کوه ها، پناه گاه ها و زندان های خصوصی ساخته اند. یکی ازین زندان ها درولسوالی شکردره موقعیت دارد. زندان دیگری که تازه افتتاح شده، در ژوره خوست و همچنین در پکتیا واقع است که از سوی شبکه حقانی اداره می شود. افراد خاص از کابل به آن مکان ها منتقل می شوند.

ادارۀ نظارت آی اس آی هم اکنون درچند نقطه کابل تشکیل شده است.