-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۲۹, جمعه

قوماندان کمیشن گیران عطا نور گریخت

شکست گروگان گیران جمهوری ازین قرار بود ای برادر!

مختاروفایی

رکورد نخستین فراری در میان صفوف نیروهای امنیتی در مزارشریف، بنام محمد آصف خالمراد فرمانده میدان هوایی مولانا جلال‌الدین محمد بلخی ثبت شده است.

خالمراد از نازدانه‌های عطا محمدنور بود و در 20 سال اخیر در پست‌های درآمدزا و مهم مقرر شد. 

خالمراد روز شنبه، چهاردهم آگست، در حالی که عطامحمدنور مصروف سازماندهی جبهه جنگ بود، در یک پرواز شرکت هوایی کام‌ایر به ایران فرار کرد.

خالمراد به بهانه این‌که دیپلمات‌های ایرانی را تا داخل هواپیما بدرقه می‌کند، تا داخل هواپیما رفت و دوباره از آن خارج نشد. خالمراد مانند اشرف غنی، حتی محافظ و معاون خود را در جریان نگذاشته بود.

لحظاتی پس از آن‌که هواپیما پرواز کرد، عطامحمدنور، محافظانش را فرستاد تا خالمراد بازداشت کنند. او در آسمان بود.

فرار فرمانده میدان هوایی، ترس و دلهره مبنی بر این‌که جنگ با شکست مواجه می‌شود را در میان نیروهای دفاعی و امنیتی گسترش داد. 

- یادداشت‌هایی را در پیوند به فرار، خیانت و توطئه در صفوف نیروهای دفاعی شهر مزارشریف منتشر می‌کنم.

نظریک کاربر: یک سرباز کمربند شرقی شهر مزار شریف قصه میکنه میگه ما به بسیار واسطه به کمربند روان میشدیم و در یک شبانه روز ۴ سرباز مسوول در ورودی شهر میبودیم. تعامل از این قرار بود که هر سرباز صبح آن روز مبلغ ۴ هزار افغانی را فی سرباز باید به خالمراد بته و متباقی هر چی جمع کرده بود از خودش میبود؛ در یک شبانه روز از یک کمربند ۱۶۰۰۰ افغانی که در یک ماه ۴۸۰ هزار افغانی میشد از چهار کمربند حدود ۲۰ لک افغانی صرف از پهره دار دروازه میشد و چندین برابر این پول از تجار و موتر های باردار گرفته میشد واضح است که این پول را خلمراد تنها خورده نمی تانست و جیب امپراتور هم میرسید.