-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مرداد ۲۳, شنبه

احتمال کودتای مصلحتی درکابل

 

امریکا مجبور است که چارۀ بشکه های فساد خود را بکند. اوضاع اضطراری است.

منابع خبری از برنامهء خارجی ها برای یک کودتای خاموش در ارگ ریاست جمهوی خبر می دهند. 

به نقل از رسانه های داخلی، منابع خبری افغان که با نمایندگی سی آی ای (CIA) در هوتل آریانا ارتباط دارند، از برنامهء امریکا برای یک کودتای خاموش در ارگ ریاست جمهوری خبر می دهند.

طبق این پلان، نظامیان امریکایی، اشرف غنی، امرالله صالح و تعداد دیگری از اعضای حلقهء ارگ را از ارگ ریاست جمهوری خارج کرده و به سفارت امریکا منتقل خواهند کرد و از آنان خواهند خواست که به بی کفایتی خود در ادارهء کشور اعتراف و کناره گیری داوطلبانهء شان را به هدف توقف جنگ اعلام کنند.

بر اساس این پلان، یک تیم سیاسی با قید فوریت و با محوریت رهبران بزرگ، یک شورای رهبری را تشکیل داده و فردی را به حیث رئیس دولت موقت تعیین خواهد کرد تا از فروپاشی نظام و ساختار اردوی ملی جلوگیری شود.

گفته شده است که مقدمات کار در این رابطه فراهم شده است و در صورت امتناع غنی و اطرافیانش از تسلیم شدن به نیروهای امریکایی، احتمال بروز خشونت علیه نیروهای خاص امنیتی ارگ وجود دارد.