-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۰, چهارشنبه

شروط احمد مسعود، حاکمیت غیرمتمرکز است

 

تنها شرط احمد مسعود برای پایان دادن به جنگ با طالبان

 رهبر جبهه نیرو های مقاومت پنجشیر می‌گوید، این نیرو ها سلاح خود را فقط در صورت ایجاد دولت فراگیر بر زمین خواهند گذاشت.

 به نقل از  اسپوتنیک، 

احمد مسعود ، رهبر جبهه مقاومت افغانستان در ولایت پنجشیرمی‌گوید که اگر طالبان (ممنوع در روسیه) دولتی فراگیر ایجاد و آزادی و رابری شهروندان را تأمین کند،  او حاضر است فعالیت های خود علیه این گروه را متوقف نموده و از سیاست کنار برود.

رهبر جبهه مقاومت افغانستان در صحبت با نشریه‌‌ی فارین پالیسی گفت: «اگر طالبان قصد دارند قدرت را با همه تقسیم کنند و تلاش های شان را برای برقراری عدالت، اعطای برابری و آزادی فردی و جنسیتی به همه مردم در افغانستان، متمرکز کنند، من عقب نشینی کرده و از سیاست کنار خواهم رفت».

مسعود گفت که حل و فصل قابل قبول با طالبان تنها در صورتی امکان پذیر است که دولت فراگیر و غیرمتمرکز افغانستان را تشکیل دهد ، وی همه گزینه های دیگر را برای نمایندگان مقاومت غیرقابل قبول می داند. در غیر این صورت ، رویارویی با طالبان ادامه خواهد یافت.

رهبر جبهه مقاومت افغانستان همچنین خاطرنشان کرد که هیچگونه حمایت مالی از خارج دریافت نمی کند و ظاهرا بسیاری از کشورهای منطقه در کنار طالبان هستند و به گونه‌ی ازاین گروه حمایت می‌کنند.

آقای مسعود تایید می‌کند که طالبان از او خواسته‌اند که "بیعت" کند و به آنها بپیوندد اما او می‌گوید خواست ما "کلان و به خاطر کل افغانستان" است. باور ما این است که "ساختار حکومت به گونه‌ای باشد که همه مردم افغانستان خود را در آن ببینند".

پنجشیر، تنها ولایت افغانستان است که خارج از تصرف طالبان باقی مانده است. طالبان تاکید کرده‌اند که مشکل پنجشیر را با گفت‌وگو حل می‌کنند.