-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مهر ۶, سه‌شنبه

چرا سفیر افغانستان در نیویارک خیانت کرد؟


نمایندۀ افغانستان غیرقانونی عمل کرد. او زمانی باید منصرف می شد که جانشین وی معرفی و پذیرفته می شد.

 هر دیپلومات نماینده ملت خودش است و بلند نکردن صدای ملت شان در چنین مجالس مهم  خیانت ملی محسوب می‌گردد.

در دو روز قبل چندین س
فیر افغانستان  طی تماس های متعدد  از غلام اسحق زی خواسته بودند که در نشست سازمان ملل از اشغال افغانستان توسط پاکستان و مسلط شدن  چندین گروه تروریستی بر کشورما  یاد کند.

اما حمدالله محب که معرف اسحق زی به غنی بوده در تفاهم با حنیف اتمر  مانع سخنرانی  اسحق زی شدند، بهانه واهی شان نیز این است که نمایندۀ پاکستان و چند کشور دیگر شاید مخالفت می کردند و چوکی افغانستان را به رأی می‌گذاشتند.

اما گپ  چیز دیگر است.

غنی در دوسال اخیر خیلی شمرده شده  مهره هایش را در سفارت خانه ها جابع جا کرد و به همین دلیل سفرای افغانستان در ایران، عربستان سعودی، پاکستان، هندوستان و ترکیه  در هم آهنگی غیر رسمی  با امیرخان متقی  کار میکنند، حتی گفته می‌شود که مصارف و معاشات کارمندان شان را نیز از سفارت های پاکستان در کشورهای محل ماموریت شان دریافت نموده اند.

هنگام مقرری این سفیرها از یک قوم خاص هیچ صدایی از عبدالله و امرالله بلند نشد و در وزارت خارجه نیز یک بی کفایت کم سواد  از قوم تاجیک نماینده گی می‌کرد که فقط به نام  معین سیاسی بود.

حالا زمان آن رسیده که هر دیپلومات  وطن دوست در هر سفارت افغانستان  خودش را نماینده تام الاختیار مردم شان اعلام کرده و علیه اشغال افغانستان توسط پاکستان و تروریست ها صدا بلند کنند، منتظر هیچ گونه نزاکت های کاری در داخل سفارت های شان نباشند، به ویژه در سفارت هایی که ذکرشان رفت که سفیران  پول های پنهانی از سفرای پاکستان دریافت کرده اند.

دیپلومات های وطن دوست باید بدانند که سال ها تنخواه  خوب گرفتند تا در این روزهای سخت  از موضع مردم  دفاع کنند، حالا نه وقت سکوت است نه وقت فرار  مثل یک سرباز سنگر سیاسی کشور تان را محکم بندی کنید و علیه اشغالگران  مبارزه کنید.