-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۲۶, جمعه

تروریست های چچینی در پنجشیر/ مارشال دوستم وارد می شود

 فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است: «پنجشیر پیچیده‌ترین منطقه در دنیاست و به سادگی سقوط نمی‌کند، اما پاکستان از تمام ابزار و جنگجویان خارجی برای حمله به پنجشیر استفاده کرد». او گفت پاکستان جنگجویانی را که در سوریه جنگیده بودند به پنجشیر فرستاد.

مالکی می‌گوید: «اقدامات پاکستان درافغانستان نقض قوانین بین‌المللی است و مجامع بین‌المللی باید درباره دخالت‌های اسلام آباد در پنجشیر ورود کند.»

او در گفتگو با خبرگزاری «شفقنا» گفته است که کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران با وزیر خارجه این کشور درباره افغانستان جلسه‌ای داشتند که در آن تاکید شد حضور پاکستان در افغانستان نه تنها مسالمت آمیز نبوده، بلکه خطرناک هم هست.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران می‌گوید: «پنجشیر پیچیده‌ترین منطقه حتی در دنیا است و به همین سادگی سقوط نمی‌کند. طالبان هم تجربه شکست در دهه ۷۰ در این منطقه را دارد، اما پاکستان از همه ابزار و نیروهای چچنی و نیروهایی که در سوریه و عراق بودند، برای حمله به پنجشیر استفاده می‌کند و این باعث شده که جبهه شمال هم تحرکاتی داشته باشد و [مارشال] دوستم صراحتا اعلام کرده که به صحنه می‌آید».