-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۴, یکشنبه

پنجشیر قتلگاه طالبان شد؛ لاشه های طالبان در دامنه کوه

کهنه سرباز روسی؛ طالبان هیچوقت نمی‌تواند پنجشیر را بگیرد.

تهدید دیروز مقاومت مردمی، مبنی بر اینکه اگر محاصره اینترنتی پنجشیر ادامه یابد، فیبر مخابراتی در دره سالنگ را قطع و کل اینترنت افغانستان را قطع می‌کنیم جواب داد و از شب گذشته اینترنت در این منطقه وصل شده است.

دو منبع در پنجشیر می‌گویند که نیروهای مقاومت پس از ورود هزاران طالب به پنجشیر، کوهی را در منطقه دهنه منفجر کردند و گفته شده طالبان در داخل دره گیر مانده‌اند و عملا این منطقه به قتل‌گاه آنان مبدل شده است. برخی خبرها حاکیست، تعداد کشته‌های طالبان و القاعده از 1000 نفر نیز عبور کرده و صدها نفرشان به اسارت مجاهدین پنجشیر درآمده‌ و دهها خودوری نظامی هامر آمریکایی به غنمیت مبارزان درآمده است.

تلاش مذبوحانه برای بالا رفتن از دامنه کوتل همه شان را به هلاکت داد. حمله تروریستهای طالبان در «خاواک» به طور کامل عقب زده شد. دشمن در منطقه میان اندراب و پنجشیر در محاصره قرار دارد! یک کانال خبری در پنجشیر اعلام کرده است: طی یک هفته جنگ در ورودی ولایت پنجشیر بالغ بر 3 هزار طالب به محاصره نیروهای مقاومت درآمده و کشته و مجروح شده‌اند و صدها نفرشان به اسارت در آمده‌اند.

هرات تایمز هم نوشت: لشگر بزرگي از طالبان از راه ورودي وارد پنجشير شدند و تا نزديكي پنج پيران اين ولايت رسيدند، پس از داخل شدن از منطقه ورودي قيچي شدند و در محاصره افراد جبهه مقاومت افتادند. در پي درگيري ها بيش از صد تن كشته، بيش از دوصد تن اسير و حدود دوصد وسيله نظامي‌شان بدست مقاومتگران افتاده است.

طالبان هیچوقت نمی‌تواند پنجشیر را بگیرد

در همین حال، یامشیکوف رییس هیئت مدیره «سازمان روسیه‌ای اتحاد کهنه‌سربازان افغانستان» اطمینان می‌دهد که طالبان هیچ‌گاه نخواهد توانست پنجشیر را به تصرف خود درآورد. وی با نشان دادن عکس جنگش در افغانستان گفت ما آنجا جنگیده‌ایم من می‌دانم که همه چیز در آنجا چطور در جریان است. باید بدانید که پنجشیر یک سیاره جدا بر روی سیاره افغانستان زمین است. طالبان حداکثر ۳-۲ کیلومتر پیشروی خواهند کرد و عقب می‌کشند. آنجا مردم به راحتی خودشان را زیر زره‌پوش‌ها می‌اندازند و با بالگردها هم نمی‌توان آنجا را گرفت زیرا اسلحه در آنجا زیاد هست و کوه‌هایی از سلاح درست کرده‌اند. طالبان نیروی، توان و تجهیزات کافی ندارد.

سفر رییس استخبارات پاکستان به افغانستان برای حل اختلافات مزدوران خود!

رئیس سازمان استخبارات نظامی پاکستان (ای‌اس‌ای) (حامی اصلی طالبان) به کابل سفر کرده است. رسانه‌های پاکستانی گزارش می‌دهند که ژنرال فیض حمید، رئیس آی‌اس‌آی در راس هیاتی، صبح امروز به کابل سفر کرده است. او بالاترین مقام پاکستانی است که پس از تسلط طالبان بر کابل به پایتخت افغانستان سفر می‌کند.

هرات تایمز نوشت: دلیل آمدن رییس استخبارات پاکستان، حل اختلافات میان طالبان درانی و غلجایی و جلوگیری از فروپاشی حکومت طالبان است. شاخه طالبان درانی به رهبری ملا برادر و شاخه طالبان غلجایی به رهبری حقانی بر سر رهبری حکومت اختلاف دارند. شاخه درانی از حمایت سیاسی کشورها برخوردار است و شاخه غلجایی قدرت نظامی زیادی دارد.