-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۲۴, چهارشنبه

سوخته گویی جو بایدن به ارتباط تاجکستان

 آن چه درکابل اتفاق افتاد، شاید درتاجکستان هم تکرارشود!

احضار سفیر آمریکا به وزارت خارجه تاجیکستان در رابطه با اظهارات جو بایدن

وزارت امور خارجه تاجیکستان در اعتراض به اظهارات جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در مراسم بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر به آمریکا سفیر این کشور را به این وزارتخانه احضار کرده است.

در بیانیه وزارت امور خارجه تاجیکستان آمده است به جان مارک پومرشیم،‌ سفیر آمریکا در تاجیکستان در رابطه با اظهارات آقای بایدن در پنسیلوانیا یادداشت اعتراضی فرستاده شده است.

وزارت خارجه تاجیکستان تاکید کرده که اظهارات آقای بایدن با روحیه روابط دوستانه و شراکت میان دو کشور سازگار نیست.

آقای بایدن در مراسمی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ در واکنش به انتقادات از روش خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان از سیاست های خود دفاع کرد و گفت افغان‌ها برای خروج از افغانستان به هواپیمای آمریکایی آویزان شدند و این چیزی است که ممکن است در تاجیکستان هم صورت بگیرد.

بایدن گفت: اگر ما در تاجیکستان بودیم و می‌خواستیم با یک هواپیمای ترابری سی-۱۳۰ از این کشور بیرون شویم، آنجا هم همان چیزی رخ می داد که در افغانستان شاهد‌ آن بودیم و مردم به چرخ‌های هواپیما آویزان می‌شدند.