-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۲, جمعه

تحقیر تاریخی امریکا در یک عکس

   نوشته ی : فروغی 

     این عکسِ دستکاری شده که ملاعمر، جوبایدن و کامالاهریس معاون اش را نشان می دهد ، یک عکس روی جلد مجله ی تایم است – عکس جالبیست . این عکس ، بسیارهنرمندانه و باخلاقیت نشان میدهد که ایالات متحده ی امریکا دربه پیروزی رساندن بنیادگرایان اسلامی درافغانستان نقشی صریح و مستقیم داشته است . ( به کامالا هریس  توجه نمایید که نمادی از بنیادگرایی اسلامیست! )

  اکنون ملت امریکا وتمام ملل جهان - شامل نزدیکترین همکاران بین المللی امریکا که سرافگنده گی وتحقیرآنکشوررا درجنگ افغانستان شدیداً انتقاد می نمایند ،  تسلیم نمودن دودسته ی قدرت به شرورترین گروه تروریستی اسلامی را،عملی ننگین وشرم آوربرای امریکامی دانند .

   تسلیم کردن هزاران واسطه ووسیله ی مدرن نظامی وتجهیزات وسلاحهای ثقیل وخفیف به بیرحم ترین گروه تروریست اسلامی که بی تردید افغانستان را به کانون تروریزم بین المللی مبدل خواهد کرد، لکه ی ننگ دیگریست درتاریخ امریکا که بشریت آن را درحافظه ی تاریخی خود خواهد سپرد .

     اینکه امریکاییان سودجو، پس ازخروج کامل ازافغانستان ،عکس های تخریب شده ی چند هلیکوپتر، وسایل ووسایط نظامی را به نمایش گذاشته و با آن میخواهند بگویند که ما نخواستیم طالبان نیرومند ترشوند ، ریا و نیرنگ محض است - همانند ریکاری های دیگرشان . 

      رسانه های جمعی تمام جهان به لیست وجدولی دست یافته اند که حاتم بخشی امریکاییان را به طالبان بخوبی نشان میدهد - حاتم بخشی که به یاری داکترغنی وحمدالله محب بسیارماهرانه درعمل پیاده شد . ( لیست وسایل ، وسایط و تجهیزات مدرن تسلیم داده شده به طالبان را دربالا تماشا می کنید .)

براساس گزارشهای قبلی مقامات امریکایی ، کاخ سفید به تعداد ۲۰۸ هواپیمای نظامی، قریب به ۷۶۰۰۰ نفربرنظامی وتقریبا ۶۰۰ هزار تسلیحات جنگی دراختیارارتش افغانستان قرار داده بود که حالا همه دراختیارطالبان قراردارد .

    هنوزمعلوم نیست که به چه تعداد ازین وسایط و تجهیزات نظامی از سوی طالبان به ایران فروخته شده و به چه تعداد به پاکستان انتقال داده شده است . گزارش های منظم و مستندی درین موارد به نشر رسیده است .

    حالا پرسش ایجاد می شود که آیا کشورگشایی اقتصادی چین و کوشش های انتقامجویانه ی روسیه و ایران ، چه نقشی درین تحقیروناکامی امریکا داشته است ؟

    و آیا این محتمل خواهدبود که خلای بزرگ امریکا را چین بزودی پرنماید ؟

    به این دو پرسش درآینده پاسخ خواهم گفت .