-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۷, چهارشنبه

طالب پنجشیری در سه راهۀ راولپندی، کابل و تهران

 

ساعاتی قبل گزارش اطلاعاتی را انتشار دادم که دسته جات افغانی الاصل آی اس آی درتلاش برای ردگیری محل اقامت احمد مسعود، وارد قرا و قصبات پنجشیر شده اند.

رهبری این اجنت ها را به طور مشترک، جنرال جرأت و همایون جریر به دوش دارند. همایون جریر از پنجشیر، دارای تابعیت انگلیس، پیش از شروع جهاد پاکستان  رفته و  خواهر  حکمتیار  خانم اولش است. فعلا  مامورهم آهنگی بین  کابل، پاکستان و تهران است. هماهنگ سازی برنامه های طالبان را به دوش دارد. 

 همایون جریر  رئیس کمیته اجرائیه حزب حکمتیار در چهل سال اخیر رابط حکمتیار با استخبارات انگلیس و آی اس آی بوده است. اولین بار توسط  سازمان ای اس آی  استخدام گردید و ماموریت داشت در پنجشیر  علیه احمد شاه مسعود کار کند. آی اس آی از وجود وی سود می برد و کمک های جامعه جهانی به حکمتیار، از طریق پاکستان می رسید و پاکستان راضی بود. اما جریر دربرنامه ریزی ها به هدف ترور مسعود ناکام مانده بود. 

بعدا سفری به انگلیس به خاطر  تامین رابطه بین حکمتیار  و سرویس ام ای ۶ و با یک دختر انگلیس که کارمند  ام ای ۵  یا بخش امنیت  داخلی در لندن ازواج کرد.  ثمرۀ ازدواج با کارمند سرویس ام ای ۵ اش دو دختر می‌باشد  که فعلا در آکسفورد در بخش هنر های زیبا درس میخوانند. هر ازگاهی به دیدن خانواده انگلیسی اش می‌رود.

سپس از طریق زن انگلیسی خویش جذب سرویس ام ای ۶ شد و مدت  حدودا ۳۰ سال یا بیشتر  کارمند فعال آن اداره است و تمام  پروگرام های حزب حکمتیار توسط همین فرد دیزاین و برنامه ریزی  می‌شود.

جریر در زمانی که  بین مجاهدین، جبهه متحد و روم  کار جریان داشت در شورای قبرس نقش فوق العاده داشت. درآن زمان تمویل کننده شورای قبرس، ایران بود. آهسته آهسته به دام اطلاعات  سپاه افتید و این احتمال وجود دارد مامور دوجانبه باشد. درایران ظاهراً با یک شرکت تجاری ایرانی شریک است اما اطلاعات سپاه از طریق وی کلیه اطلاعات مربوط حکمتیار و روابط او با قدرت ها را از جریر می گیرد. کانال اطلاعاتی مقاومت ملی به اسناد زیادی درین رابطه دسترسی دارد که عندالفرصت می تواند رو شود. 

اکنون جریر با سه استقامت – انگلیس، ایران و پاکستان- کار می کند. سازمان های اطلاعاتی هرسه کشور نیز این را می دانند و کسب اطلاعات می کنند. 

جریر بلافاصله با سقوط مرکز ولایت پنجشیر به دست ارتش پاکستان و طالبان، فوری به رئیس آی اس آی تماس گرفته و فتح و نصرت مجاهدین را تبریک گفت. اکنون فعالیت نفرات حزب اسلامی که قالب طالبان وارد پنجشیر شده و با نفرات جنرال جرأت قصد دارند هسته گذاری کنند. منبع اطلاعاتی بدین باور است که والی دست نشاندۀ طالب برای پنجشیر از ارتباطی های همایون جریر است.