-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۳, شنبه

امیرنشین خلافتی قطر، دلال تروریست‌های طالبان

اشاره: خود وزیرخارجه تروریست پرور قطر به نحوی اذعان می کند که تغییر ائدیولوژی طالبان محال است. 

به گزارش ایسنا، لولوه بنت راشد، معاون وزیر خارجه قطر در مصاحبه با شبکه "سی ان ان" درمورد طالبان گفت، گفتگوی سازنده و فرآیند اعتمادسازی بسیار مهم است اینکه از سیاست پراگماتیکی که طالبان تا الان نشان داده، بهره برداری شود. طالبان به جامعه بین الملل نیاز دارد و باید از این مساله بهره برداری شود.

بنت راشد گفت: تغییر ایدئولوژی طالبان در صورتی که اتفاق بیفتد ممکن است سالها و دهه ها زمان ببرد اما هدف عملی و روشن ما باید هدایت رفتار عمومی آنها باشد. ما نباید به رفتار آنها در محافل خصوصی خود توجه کنیم بلکه باید محیط عمومی طالبان، رفتار عمومی آنها و منافع کل ملت افغانستان برای ما مهم باشد.

ایندیپندنت در این باره نوشت: دولت قطر، مشوق تعامل با حاکمیت طالبان است. وزیر خارجه این امیرنشین می‌گوید: اگر ما برای این تعامل شرط و شروط بگذاریم، یک خلاء ایجاد می شود، چه کسی این خلاء را پر خواهد کرد؟ به باور ما، بدون تعامل نمی‌توانیم به پیشرفتی واقعی در زمینه های امنیتی و اقتصادی- اجتماعی دست یابیم. کشورهای مختلف جهان، بطور گسترده‌ای به این فراخوان، روی خوش نشان داده‌اند، از لندن گرفته تا مسکو، تهران، پکن، واشنگتن، ریاض و آنکارا!!