-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۱, پنجشنبه

اعلامیۀ ارتجاع بین المللی اسلامی به سنگرگاه پنجشیر

اشاره:  ظرف 20 سال، ده ها هزار مرتبه انتحاری های میرغضب، روزگار افغانستان را تیره و تار کردند؛ اما ازین خونتاهای شکم پرور هیچ صدایی به طالب و القاعده بلند نشد. کجا دانند حال ما، این سبک ساران ساحل ها.

اطلاعیۀ متشرعین سیاسی و استخباراتی، دفن افغانستان و انصراف از بازگشت به مدنیت وعقلانیت، جمهوری و دموکراسی است.

بخشی از اعلامیه اتحادیه بین‌المللی علمای اسلامی

راجع به جنگ جاری در اطراف پنجشیر

اتحادیه بین‌المللی علمای اسلامی در پیوند به پنجشیر و عدم آماده‌گی مردم آن ولایت برای ادغام در وضعیت جدید در افغانستان، روی نکات ذیل تأکید می‌ورزد:

1. یگانه راهکار شرعی برای عبور از این بُن‌بست و حل مشکل موجود، همانا گفت‌ وگو و تفاهم صلح‌آمیز داخلی و در صورت نیاز، مددجستن از برادران خیرخواه و بی‌طرف در داخل و خارج در این راستا می‌باشد.

2. دست‌بردن به سلاح و راه‌اندازی جنگ داخلی میان برادران افغانی، حرام بوده و به هیچ صورت مُجاز نمی‌باشد. برادران ما از جمع فرماندهان طالبان و فرماندهان پنجشیر هنوز وقت کافی دارند تا مشکلات باقی‌مانده را در حالی حل و فصل نمایند که نیازی به سلاح و خون‌ریزی نداشته باشند.

3. هردو طرف را فرا می‌خوانیم تا در حق مردم خویش از خدا بترسند و مصالح عامه را در نظر گیرند و به عواقب کارها بیندیشند. خداوند می‌فرماید: «إنما المؤمنون إخوة، فأصلحوا بین أخوَیکم، واتقوا الله لعلکم تُرحمون» یعنی مسلمانان باهم برادر اند، پس شما در میان آن‌ها به صلح تلاش کنید و از خدا بترسید تا مورد ترحم قرار گیرید.

دکتور علی القره داغی، منشی عمومی اتحادیه

دکتور احمد الریسونی، رئیس اتحادیه