-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۲۱, یکشنبه

ویروس تروریسم بار دیگر به جان جهان خواهد افتاد

اعلامیه مجمع علماء مقاومت ملی 

به مناسبت نسل کشی طالبان در پنجشیر و مناطق پروان، کاپیسا واندراب. 

الحمدلله الذی جعل دینه رحمه ورسالته هدایه وموده وکرم الانسان علی اهل الارض والسماء وجعل الظلم حرام و علی آله وصحبه اجمعین !. 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

قال الله الحکیم ( أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ عَلَىٰ نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ )

الحج (۳۹)

فریاد علمای کشور نسبت به جنایات ضد اسلامی وضدانسانی طالبان،  مخاطب ما جامعه جهانی، سازمان‌های بین‌المللی، نهادهای حقوق بشری، کشورهای آزاداندیش، کشورهای اسلامی و همسایه و تمامی وجدان‌های بیدار است.

شما می‌دانید که قتل عام وسیع زنان و کودکان و سال‌خوردگان و تمامی غیرنظامیان، نسل‌کشی شمرده می‌شود و عملی ضد بشری است که در قوانین بین‌المللی و نیز ارزش‌های دین اسلام به شدّت تقبیح و محکوم شده است. 

منشور سازمان ملل، مصادیق آن را نیز مشخص کرده است که عبارتند از قتل غیرموجّه، تصفیه قومی و نژادی، به بردگی گرفتن، اخراج و تبعید از سرزمین و خانه، شکنجه جسمی و روحی، لت و کوب‌کردن، کشتار هدفمند با اهداف تصفیة نژادی یا مذهبی، آسیب‌زدن به کودکان و زنان و سایر اعمال غیر انسانی که بر ضد غیرنظامیان انجام می‌گیرد.

تحریک اسلامی طالبان که با طرح و توطئه امریکا و مداخله مستقیم پاکستان بر بخش‌های زیادی  تسلط یافته است، تمامی این جنایات را در حق مردم این سرزمین در ولایات مختلف به خصوص در ولایت پنجشیر و بغلان مرتکب شده است. بلکه جنایات ضد بشری آن‌ها بسیار فراتر از این‌هاست که قلم از نگاشتن آن‌ها شرم دارد.

طالبان با کدام مجوز شرعی، عقلی و عرفی به پنجشیر تجاوز کردند؟ مردم پنجشیر در خانه‌های خود بودند و به مناطق تحت حاکمیت طالبان نرفته بودند؛ امّا طالبان از قندهار، هلمند؛ فراه پکتیا و کابل نیروی نظامی گرد آورده به پنجشیر تجاوز کردند. مردم پنجشیر مردانه از جان و مال و خانه و زندگی خود دفاع و لشکر انبوه طالبان را زمین‌گیر کردند تا این‌که پاکستان با ۲۷ بالگرد و طیاره جنگی، کماندوهای ارتش خود را در پنجشیر پیاده و مواضع نیروهای مقاومت را به شدت بمب‌باران کرد. 

پس از این تحولات، طالبان به همراهی کماندوها و شبه‌نظامیان پاکستانی، تروریست‌های ازبکستانی، چینی، تاجیکستانی، عرب و چچینی دست جنایت و نسل‌کشی را از آستین درآورده و روی لشکریان چنگیز و مغول را سفید کردند.

کشتارهای جمعی، اختطاف نوجوانان، گرفتاری‌های بی‌مورد، ترور افراد غیرنظامی، کوچ‌دادن زنان و کودکان، کشیدن مردم از خانه‌ها، هتک حرمت، توهین و تحقیر اقوام، سلب آزادی‌های فردی، نقض کرامت انسانی، گرفتن حقوق ابتدایی و انسانی، قطع برق و تلفن و انترنت، محاصرة اقتصادی و بستن راه‌های رسیدن ارزاق عمومی و مواد خوراکی بخشی از کارنامه طالبان پس از حاکمیت‌شان در وطن است. همین اکنون در قریه‌ها و قصبات پنجشیر و اندراب‌ها کشتار بی‌گناهان و غیرنظامیان جریان دارد. هیچ قریه‌ای نیست که در آن غیرنظامیان و افراد ملکی تلفات نداده باشد، جوانان آن اختطاف نشده و از خانه‌های‌شان کوچ داده نشده باشند. در پنجشیر و اندراب‌ها برخی از مردم را گروگان گرفته‌اند، برخی از راه‌های صعب‌العبور به مناطق دیگر فرار کرده‌اند. 

طالبان با این جنایت‌های خود نه تنها مصوبات «کنوانسیون منع و مجازات جرم نسل کشی» سازمان ملل متحد را نقض کرده‌اند؛ بلکه آیات صریح قرآن کریم و سنت و سیرة پیامبر اسلام را نیز زیر پا گذاشته اند. ما بر این باور هستیم که جنایات ضد بشری طالبان به زودی فریاد اعتراض مجامع جهانی و انسان‌های با وجدان را بلند خواهد کرد و در نهایت منجر به مرگ و نابودی خودشان خواهد شد.

ما علمای سراسر کشور بدین وسیله از مجامع جهانی، سازمان‌های حقوق بشری، کشورهای همسایه و وجدان‌های بیدار انسانی در جهان جدّاً می‌خواهیم که هرچه زودتر صدای اعتراض خود را بلند کنند و جلو جنایات ضد بشری این گروه تروریست و مزدور بیگانه را بگیرند. و نیز هشدار می‌دهیم که اگر جلو جنایات تروریست‌های طالب گرفته نشود، به زودی ویروس خطرناک تروریسم و افراطیت، تمام کشورهای جهان را فراخواهد گرفت و جهان را به جنگ‌، ویرانی، فقر، آوارگی و نابسامانی غرق خواهد کرد. «و ما علینا الّا البلاغ.» 

مجمع علماء مقاومت ملی 

۱۹ سنبله ۱۴۰۰ برابر 

با 10 سیپتامبر 2021