-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۴, یکشنبه

خبر تازه از جبهه پنجشیر ساعت ۸/۵۰ صبح


بسم الله الرحمن الرحیم. 

ملت غیور با وقار افغانستان اسلام علیکم بر همه شما.قسمی که شما شاهد هستید. دشمن مکار و جاعل با استفاده از تکتیک ها و پلان های شوم خود از چندین به این سوی بالای پنجشیر انجام میدهد که دیروز نیز با استفاده از تکتیک خود در فیس بوک   این طور جلو دادن که گویا پنجشیر را سقوط داده. که این خبر را کاملان رد کرده و به ملت غیور با افتخار افغانستان می گویم. که نیروی  های مقاومت به رهبری امر صاحب احمد مسعود پلان های شوم دشمن را خنثا کرده.

 در  حملات شب گروه جهل که بالای مناطق شتل،خاواک،پریان  انجام دادن بالای نیروی های مقاومت دشمن  شکست قوی  خورده و به تعداد ۹۰۰ اسیر ۷۵۰ کشته ۲۳۸ زخمی و به تعداد زیادی وسائط دشمن از قبیل ۹۰ تانک هاموی زرهی،۱۴۵ موتر نوع هیلکس وغیره و ۷۰۰ سلاح کلاشنیکوف،۱۴۲ سلاح لیزری دوربین شب،۵۰ پیکه،۴ توپ ،و  هزاران مرمی مهمات  دیگر از قبیل مرمی توپ،مرمی راکت،مرمی پیکه،مرمی کلاشینکوف به دست نیروی مقاومت آمده. و این دستاورد و پیروزی را مدیون دعا های مردم رنجدیده افغانستان و تلاش و شجاعت نیروی های مقاومت میدانم.و این افتخار بزرگ را برای همه ملت افغانستان  تبریک می گویم.انشالله پیروزی  در حق است و ما پیروز استیم .

مطبوعات نیروی های مقاومت

--------------

شب گذشته در پنجشير چی گذشت؟

سمیربیات

منبع: شب گذشته در خاواك جنگ بسيار شديد بود. بيش از ١٠٠ طالب اسير شدند، تلفات اين گروه به گونه دقيق تا حال مشخص نشده است. همچنان از نيروهای مقاومت ٤ نفر به گونه سطحی زخم برداشتند.

به گفته این منبع، شماری از طالبان كه به تُل آمدند به پريان همچنان در محاصره قرار دارند. همچنان طالبان كه به دو آبه تُل حمله كرده بودند، در حال عقب نيشينی ميباشند. گفته ميشود جنگجويان طالب در اين قسمت به كمبود مهمات مواجه شدند.

در قسمت پايان، دالان سنگ، راه اكمالاتی طالبان به گونه كامل توسط نيروهای مقاومت بسته شده است.

طالبان كه در قسمت های آنابه پيشروی داشتند به گونه كامل كشته و اسير شدند. شماری از طالبان كه همراه با وسايط شان باقی مانده اند، قرار است بدون درگيری يا با مصرف اندكی مرمی به نيروهای مقاومت تصرف كنند.

منبع تاكيد دارد كه در حال حاضر اوضاع از اول تا آخر پنجشير تحت كنترل ميباشد.