-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۵, دوشنبه

پنجشیر؛ استفاده نیروی هوایی پاکستان از بمب‌های هوشمند

طالبان می‌گوید که کنترل کامل پنجشیر را به دست گرفته است. برخی گزارش های از حمله پهپادی و هوایی پاکستان به مواضع نیروهای مقاومت در پنجشیر حکایت دارد.

گزارش‌های رسیده حاکی از این است که نیروی هوایی پاکستان با استفاده از پهپاد برخی از مناطق را در پنجشیر افغانستان بمباران کرده است. ضیا آریا نژاد نماینده سمنگان در پارلمان افغانستان با تایید این خبر گفت نیروی هوایی پاکستان از بمب‌های هوشمند برای حمله به پنجشیر استفاده کرده است.

برخی خبرهای منتشره در کانا‌ل‌های خبری افغانستان بنا به اطلاعات اندکی که از ولایت پنجشیر دریافت شده (به دلیل قطعی کامل برق ، اینترنت، و ... از دو هفته پیش تاکنون) حاکی‌ است، شب گذشته یک جنایت بزرگ جنگی در پنجشیر رخ داده و نیروهای کماندوی پاکستان، تروریست‌های القاعده، طالبان و داعش که به صورت مشترک و در قالب چندین لشکر وارد پنجشیر شده‌اند دست به کشتار وسیع مردان تاجیک (فارس‌زبان) و ازبک‌ها (ترک‌زبان) زده‌اند.

گزارش‌ها همچنین حاکی است زنان در کوه‌ها فرار کرده اما تروریست‌‌ها به دنبال دسترسی به آنها (به عنوان غنیمت جنگی) هستند. گفتنی اینکه، عصر روزیکشنبه یک فرمانده طالبان (پشتون) در یک برنامه تلویزیونی افغانستان رسما اعلام کرد تمام تاجیک‌ها و فارس‌ها کافرند و باید کشته شوند!

تمام کشتار دیشب، توسط کماندوهای پاکستانی با فرماندهی شخص ژنرال فیض حمید، رییس آی‌اس‌آی پاکستان که از سه شب پیش در کابل مستقر شده انجام می‌شود.

هرات تایمز نوشت: دو منبع در جبهه مقاومت می‌گویند در نبرد اخیر پنجشیر نیروهای ویژه پاکستانی که با اراضی پنجشیر آشنا هستند و نقشه این منطقه را دارند، به سنگرهای نیروهای مقاومت از هوا هجوم آوردند ‏عملیات پنجشیر در حالی اجرا می شود که ژنرال فیض حمید، رییس آی‌اس‌آی پاکستان (سازمان اطلاعاتی ارتش پاکستان) که از سه شب پیش در کابل مستقر شده و فرماندهی جنگ علیه تاجیک‌ها، هزاره‌ها و ازبک‌ها را مستقیما به دست گرفته است!

یک فعال رسانه‌ای افغانستانی در توییتی نوشت: «پهپادهای پاکستانی به کمک مزدوران طالبان آمده‌اند و به سنگرهای پنجشیر که گفته می‌شود توسط نیروهای سرویس امنیتی پاکستان که به جغرافیای پنجشیر آشنا هستند حمله می‌کنند. اینک پاکستان دیگر خود به طور علنی وارد کارزار جنگ پنجشیر شده است.»