-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مهر ۴, یکشنبه

روزنامه بریتانیایی: احتمال رویارویی امریکا و پاکستان

 

رخنامۀ شفق همراه

دیلی میل روزنامه بریتانیایی از احتمال قریب الوقوع رویارویی امریکا و پاکستان بر سر مساله افغانستان خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ این روزنامه در یک مطلب جدید نوشته که مقام‌های امریکایی در پی آن اند تا چگونگی همکاری و بازی‌های پاکستان با امریکا در افغانستان را در 20 سال گذشته، مورد بازنگری قرار دهند.

روزنامه به نقل از منابع دیپلماتیک و استخباراتی امریکا گفته، احتمال جدی وجود دارد که امریکا و پاکستان بر سر مساله افغانستان در مقابل هم قرار گرفته و جنجال درست شود.

در همین حال، حسین حقانی سفیر پیشین پاکستان در امریکا گفته که مقام‌های پیشین و کنونی امریکا بالای پاکستان قهر اند و احتمالاً این کشور را با تهدید جدی مواجه کنند.

به گفته او، احتمالاً امریکا برخی قیودات اقتصادی را بر پاکستان وضع کرده و دیگر در معاملات بین‌المللی بالای این کشور باور نخواهد کرد.

این در حالی است که جوبایدن رئیس جمهور امریکا در دیدار دیروز خود با نرندرا مودی نخست وزیر هند گفته که کشورش تمامی فعالیت‌های پاکستان را زیر نظر جدی قرار داده است. خبرگزارى جمهور شنبه ۳ میزان ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۱