-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۳, شنبه

تروریست ها درخاواک به دام افتاده اند

خبرها از ولایت پنجشیر حاكی است در پی پنجمین روز تهاجم وحشیانه تروریست‌های طالبانی، داعشی و القاعده‌ای به این ولایت، هزاران نفر به نیروی مقاومت ملی پیوستند و حمله چند هزارنفری به پنجشیر شکست خورده است.

به گزارش بهارنیوز، با وجود قطعی اینترنت در پنجشیر توسط تروریست‌ها، تصاویری از رزمندگان تاجیک پارسی و ترکان ازبک در دره پنجشیر بر فراز کوه‌های پامیر در انتظار مزدوران و تروریست‌های طالبان؛ درگیری‌ها در چند جبهه پنجشیر بشدت ادامه دارد و نیروهای مزدور خارجی القاعده و داعش هم از ولایت‌های قندهار، ننگرهار و ... به کمک طالبان آمده‌اند.

منابع محلی در اندراب و پنجشیر می گویند که هزاران نیروی طالب در خاواک محاصره مانده اند. این نیروها از چکری نو تا کوتل خاواک که حدود ۸ کیلومتر طول دارد، گیر افتاده‌اند. در دو روز گذشته طالبان تلاش کردند از مسیر اندراب به آن‌ها نیروی کمکی برسانند اما موفقیتی نداشتند. سرنوشت این نیروها، سرنوشت جنگ در مسیر خاواک و اندراب را تعیین خواهد کرد.

در یكی از این ویدئوها یك مجاهد پیر پنجشیری به طالبان‌ می گوید؛ تک تک ما دفاع خواهیم کرد. او كه یکی از مبارزین سال‌های دور "جبهه شمال" در واکنش به درخواست‌های مکرر طالبان برای تسلیم پنجشیر، می‌گوید: دروازه صلح به روی همه مردم و شما نیز باز است، اما اگر بخواهید به پنجشیر حمله کنید، تک تک ما از این خاک دفاع می‌کنیم.

یک منبع در شهر اندراب می‌گوید: طالبان دیشب ۷۰ کشته و زخمی فقط در منتطقه خاواک داشته و قریب ۳۰۰ نفرشان هم اسیر شده‌اند. آنها تمام نیروهای خود را برای گرفتن سریع پنجشیر بسیج کردند ولی در نتیجه‌ی‌ ۴ روز مقاومت شدید، روحیه ندارند. اکنون تحرکی نداشته و در تلاش آوردن ۵۰۰۰ نیرو تقویتی برای کمک‌ به نیروهای محاصره شده خود هستند. فرمانده‌هان پنجشیر قبلا به تروریست‌ها هشدار داده بودند ورود به برخی مناطق این ولایت شاید امکان‌پذیر باشد اما خروج از آن امکان ندارد.