-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۲۲, دوشنبه

درخواست دپلومات های جبهه مقاومت از دبیرکل سازمان ملل متحد

 آژانس سپوتنیک:

دیپلمات‌های پرآوازه افغانستان به عنوانى سرمنشى ملل متحد نامه نوشتند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان در صفحه فیس‌بوک اش از ارسال نامه به سازمان ملل متحد خبر می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، جبهه مقاومت ملی افغانستان می نویسد که شماری از دیپلمات های ارشد افغانستان طی نامه‌یی عنوانى سرمنشى ملل متحد آقاى انتونيو گتارس تقاضا نمودند كه شوراى امنيت با اتخاذ تصاميم عملى به تجاوز پاكستان در افغانستان رسيدگى نمايد.

این جبهه می افزاید که این نامه توسط دپیلمات‌های برجسته و سابقه کار افغانستان من جمله دوكتور روان فرهادى و محمود صيقل سفراى اسبق در سازمان ملل متحد، مسعود خليلى سفير اسبق در هسپانيه، تركيه و هند و همايون تندر سفير اسبق در اتحاديه اروپا به امضا رسیده است.

در نامه همچنان ذکر شده است که جامعه جهانی از شناسایی حکومت طا لبان خودداری کند و در عوض از ریفورم، تجدید ساختار و تداوم نظام مبنی به ارزش های قانون اساسی حمایت کند.

در ادامه این نامه آمده است که تقاضا می‌شود تا در روشنى منشور ملل متحد و اعلاميه جهانى حقوق بشر و مسووليت حفاظت از حرمت مردم به موج جديد نسل كشى، جنايات جنگى، پاكسازى قومى و جنايت عليه بشريت طا لبان خاتمه داده شود.