-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۹, جمعه

امریکا مار زخمی شده است/ تازه اول کار است

 اشاره: اولین تصادم با طالبان پس از گریز خفت بار از افغانستان/ درین دور، چین بازیگر اصلی است و خیال فتح افغانستان درسر دارد. بعید است باور کرد که کریدور افغانستان به حیاط خلوت چین - پاکستان بدل شود. امکان تبدیل شمال افغانستان به پایگاه های ترکستان اسلامی وجود دارد. 


"شبکه حقانی" اولین برخورد شدید طالبان و آمریکا را رقم زد.

طالبان اظهارات آمریکا درباره حضور افراد موجود در "لیست سیاه" این کشور در دولت جدید طالبان به خصوص سراج الدین حقانی به عنوان وزیر کشور را محکوم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، طالبان در بیانیه‌ای طی امروز پنج‌شنبه که از سوی ذبیح‌الله مجاهد، معاونت وزارت اطلاع‌رسانی دولت طالبان منتشر شد، گفت: موضع واشنگتن در قبال شبکه حقانی نقض علنی توافقنامه دوحه است و این به نفع آمریکا و افغانستان نیست.

وزارت دفاع آمریکا قبلا در ارزیابی‌اش درباره دولت موقت طالبان از حضور اعضای شبکه حقانی که در لیست سیاه آمریکا بوده و مظنونان تحت تعقیب سازمان‌های امنیتی و اطلاعاتی این کشور هستند، انتقاد کرده بود.

دولت آمریکا نیز شب گذشته رسما گفت، دولت جدید افغانستان را به رسمیت نمی‌شناسد.