-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ شهریور ۱۸, پنجشنبه

احمد ولی مسعود: گرفتن خط جاده، تسخیر پنجشیر نیست

 احمد ولی مسعود، برادر قهرمان ملی، مدعی شد که پنجشیر به صورت کامل سقوط نکرده است.

مسعود که روز سه شنبه در نشستی در سوئیس سخنرانی می‌کرد، افزود: جبهه پنجشیر برای جنگ آمادگی کامل دارد و طالبان نباید فکر کند که چون جاده‌ها را گرفته، کل پنجشیر را تصرف کردند، هزاران نیروی محلی در دره پنجشیر حضور داشته و آمادگی حمله را دارند.

طالبان روز دوشنبه اعلام کرد که ولایت پنجشیر را به صورت کامل تصرف کرده است.

جنگ در این ولایت، تحت رهبری احمد مسعود رهبر جبهه پنجشیر برای هفت شبانه روز ادامه یافت. در حال حاضر از سرنوشت احمد مسعود و سایر اعضای جبهه گزارشی در دست نیست.

 روز گذشته «ادیب فهیم» فرزند «محمد قسیم فهیم» از فرماندهان و مجاهدان ارشد افغانستان به تحولات پنجشیر واکنش نشان داد.

وی در توئیتی نوشت: «در دو روز گذشته، در پنجشیر تعداد بیشماری از افراد غیرنظامی به‌شهادت رسیدند. تعدادی از برادران سنگ دشمنی گذاشته و جنگ را شعله‌ور ساختند، روزهاست بیرون از کشور تشریف دارند ولی هنوز مردم را به جنگ و قیام تشویق می‌کنند. آیا بس نیست؟ تا چه زمانی مردم قربانی شما شوند؟ فراموش نکنید که مسئولیت شما در قبال حالت پیش آمده کمتر از دیگران نیست. شرم تان باد.»

این درحالی است که احمد مسعود در سنگر حضور دارد و براساس خبر گزارشنامه افغانستان، خود ادیب فهیم نیز به وسیله یک گروه از قندهاری ها از کابل به اسلام آباد برده شده است! معلوم نیست که مشارالیه شرم را به چی معنا می فهمد. خاندان فهیم خان به طور کامل با طالبان مرتبط اند و از سال ها به این سو، حتی واحد های پزشکی آی آس آی هر شش ماه همه اعضای خانواده شان را آزمایش بهداشتی می کرد. علت گریز ادیب فهیم از کابل آن بود که شبکه حقانی بالایش پلان داشت و اگر آی اس آی مداخله نه کند جایداد های فهیم خان را در کابل، مزار و شمالی غصب می کنند.