-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مهر ۲۲, پنجشنبه

ریگستانی: امرالله صالح ربطی به مقاومت ملی ندارد


پنجشیر، «پاشنه آشیل» طالبان است.

فرمانده جبهۀ مقاومت ملی گفت: پنجشیر اشغال ناپذیر است.

صالح‌محمد ریگستانی، فرمانده کل نیروهای مقاومت ملی در گفت و گو با مسعود ملک در افغانستان انترنشنال گفت برخلاف گفته‌های طالبان، ولایت پنجشیر هنوز سقوط نکرده و مقاومت ادامه دارد. پنجشیر هیچگاه از طالبان و از یک گروه متجاوز نخواهد شد و کوه های این ولایت برای طالبان تسخیرناپذیر است. گروه طالبان برچند ساختمان خالی و پاره سنگ ها حاکم اند؛ مردم با آنان همکاری ندارند و 23 درۀ جانبی وادی پنجشیر در تسلط نیروهای مقاومت ملی است. طالبان هیچ گاه حکومت داری نخواهند توانست.

وی گفت که دستگیری تعداد زیادی از جوانان پنجشیری و انتقال آنان به زندان های شخصی و بی آدرس ادامه دارد.

ریگستانی درین مصاحبه، رسماً اظهار داشت که امرالله صالح بخشی از بقایای حکومت متقلب گذشته است و به مقاومت ملی که رهبرش احمد مسعود و خودش فرمانده عمومی آن است، ربطی ندارد. وی به یک رشته سفرهای بقایای حکومت گذشته به دوبی، تاجیکستان و استانبول به هدف ایجاد یک شورای مقاومت دیگر هیچ اشارتی نه کرد.

وی گفت به زودی توازن جنگ درپنجشیر به نفع نیروهای مقاومت تغییر خواهد کرد. این نخستین مصاحبۀ ریگستانی پس ازتسلط طالبان برخط جادۀ پنجشیراست. ریگستانی تصریح کرد که پدیدۀ طالب، از منظر ذهن و دیدگاه، به شدت گذشته گرا است و به زمان حال و آینده تعلق ندارد.