-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مهر ۱۴, چهارشنبه

قابل توجه احمدشاه فرید و نجیب روشن آن دزدِ با پشتاره

 

نوشته‌ محمد عثمان نجیب 

داعشیان و طالبان نکتایی پوش غربی، مردم را احمق فکر کرده اند.در آشفته حالی روزگار و در تنگ‌دستی قرار و در تلاطم موج های طوفانی برخی کف های روی مسیر آب سر می‌زنند که نه آب اند و آب‌دان، نه کوسه اند ‌و کوسه شناس. آنان حباب هایی اند که بحر و‌ دریا تفاله کرده ‌و چون سرگین فراری های هم‌راهِ دزد فراری در خود می‌کفاند شان و دیگر هرگز سر به در نه می‌آوردند.

تویی که به هویت خود باور نه داری و‌ پابند نیستی،‌ تویی که مقاومت ملی را تقلید از امان الله خان می دانی، تویی که برای رسمیت شناختن داعش از یک کشور اروپایی و از زیر نماد فرانسه در پاریس به بهانه‌ی هم‌گرایی با مقاومت پرچم مقاومت را بلند می کنی و از تریبون دست داشته ات ملت خود را تروری‌ست می‌خوانی فکر نه کردی که پدر، برادر، خواهر، مادر، دختر، پسر، همسر و همه بسته‌‌گان تو هم همین مردم را تشکیل می‌دهند؟

من امروز سخنانی از آقایی را به نام احمدشاه فرید شنیدم. این آقای حرام‌زاد نشان داد که نه از افغانستان است و نه افغانستان شناس و خراسان شناس. یک کوتوله‌یی ‌و یک توله‌یی از لشکر جعل و جهل که حتا سیاست روز را هم نه می داند. و یا می داند اما به رنگ روز جامه بدل می‌کند.

این آقا آن‌قدر بی‌سواد و بی‌خِرَد و بی سویه و بی‌خبر تشریف داشتند که تاریخ وطن شان را نه

می دانستند و در گویا گفتاری چنین نشخوار می‌کنند:

( بشنون فرانسوی ها هم بشنون…داعش هم خراسان میگه…‌ما هم خراسان میگیم…داعش هم یک مسلمان فراطی است و مردم ما شما هم مسلمان افراطی‌ هستن…داعش هم می خواهد انتقام ما را از طالب بگیرد، مردم ما هم می خواهند انتقام از طالب بگیرند…داعش اکثریت تاجیک و فارسی زبان است…‌چند لاطائلات دیگر…)

آقای احمد شاه فرید!

بی‌سوادترین والدین و فقیرترین والدین ‌و سرمایه‌دارترین والدینی که احساس داشته باشند پس از مبادی دینی برای فرزندان شان الفبای وطن دوستی و وطن شناسی را یاد می‌دهند و تا زمانی که قدر می افرازند و پر و بال می‌کشند خود شان ارزش های وطن و تاریخ وطن را می‌دانند. مگر آن که شخص حرام زاده‌یی به دنیا آید و دور از آغوش پدر و‌ مادر بزرگ شود و تاریخ و هویت خود و بزرگی مردم خود را و‌ وطن خود را ارزش نه دهد.

وطن دوستی بر اساس حکم صریح قرآن واجب است. کسی حق نه دارد مسلمانی و انسانی را از سرزمین خودش براند. خداوند بزرگ منزلت وطن را چنان سنگین ساخته است که بار ها در آیه های آسمانی اش تذکر داده و به پیامبر گرامی ما فرستاده تا به ما برساند و برای ما رساند. چنانی که به پیامبران پیشین رساند.

از آیات قرآن این‌گونه فهمیده می‌شود که وطن ذاتاً چیز با ارزشی است و بیرون رانده شدن از آن یک ضد ارزش است، به گونه‌‍‌ای که خداوند متعال این امر را در کنار مقاتله در دین قرار می‌دهد و در این زمینه صریحاً می‌فرماید: «لایَنْهاکُمْ اللهُ عَنِ الَّذینَ لَمْ یُقاتِلُوکُمْ فِى الدّینِ وَ لَمْ یُخْرِجُوکُمْ مِنْ دِیارِکُمْ اَنْ تَبَرُّوهُمْ وَ تُقْسِطُوا اِلَیْهِمْ اِنَّ اللهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطِینَ* اِنَّما یَنْهاکُمُ اللهُ عَنِ الَّذینَ قاتَلُوکُمْ فی الدّینِ وَ اَخْرَجُوکُمْ مِنْ دِیارِکُمْ وَ ظاهَرُوا عَلى اِخراجِکُمْ اَنْ تَوَلَّوْهُمْ وَ مَنْ یَتَوَلَّهُمْ فَاوُلئِکَ هُمُ الظّالِمُونَ[ممتحنه/8-9] خدا شما را از نیکى کردن و رعایت عدالت نسبت به کسانى که در راه دین با شما پیکار نکردند و از خانه و دیارتان بیرون نراندند نهى نمى ‌کند؛ چرا که خداوند عدالت ‌پیشگان را دوست دارد* تنها شما را از دوستى و رابطه با کسانى نهى مى ‌کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانه هایتان بیرون راندند یا به بیرون راندن شما کمک کردند و هر کس با آنان رابطه دوستى داشته باشد ظالم و ستمگر است .»

یا در آیه دیگر این‌گونه می‌فرماید: «وَ إِذْ أَخَذْنا میثاقَکُمْ لا تَسْفِکُونَ دِماءَکُمْ وَ لا تُخْرِجُونَ أَنْفُسَکُمْ مِنْ دِیارِکُمْ ثُمَّ أَقْرَرْتُمْ وَ أَنْتُمْ تَشْهَدُونَ[بقره/84] و هنگامى را که از شما پیمان گرفتیم که خون هم را نریزید؛ و یکدیگر را از سرزمین خود، بیرون نکنید. سپس شما اقرار کردید؛ (و بر این پیمان) گواه بودید.» خداوند متعال در این آیه اجتناب از وطن را به عنوان یک پیمان الهی ذکر می‌کند.

مگر خداوند در قرآن چند جای به یک محلی که سرزمین انسان و بوده قَسَم یاد کرده؟ قرآن بخوانید، حدیث بخوانید، تاریخ بخوانید، جغرافیه بخوانید، سیاست بیاموزید، ترفند های سیاسی بدنام کننده های استخباراتی را تشخیص دهید. اگر اجنت نیستید و اگر مأموری از سوی طالب و داعش نیستید. با خواندن این نوشته و نوشته های دیگر از ملت تان معذرت بخواهید.

بدانید که خراسان پیشینه‌ی پرباری در حرکت ها و زنده‌گی های مدنی و روش های انسانی داشته است. شکوه تاریخ خراسان نه در این زمان پیداست و نه در زمانه های بعد. خراسان مهد روشنایی های نورین بوده نه کارگاه آدم‌كُشی. ما که خراسان می‌گوئیم هدف ما بلادی با قدامت هزار ها سال پیش و سرزمینی با نام های آریانا و‌ خراسان و مردم مدنیت پرور آن است نه داعش پرور.