-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ مهر ۲۰, سه‌شنبه

دروغ گو ترین تحریک اسلامی درتاریخ

 بیست‌ دروغ تاریخی‌ طالبان

روبرداشت از برگۀ هارون میرسعیدی


این روزها دروغگویی طالبان به حدی زیاد شده که بعضی ها طالبان را دروغگو ترین تحریک اسلامی در تاریخ خوانده اند.

در پایین 20 مورد را به عنوان نمونه لیست کرده ایم.

1. طالبان میگفتند که جنگشان با خارجی ها است ولی بیشتر از خارجیان، سربازان، افراد ملکی و هموطنان خودشان را در بیست سال گذشته شهید کردند، در آخر با خارجیان تعامل کردند و امنیت خارجیان را نیز خودشان گرفتند و بجایش هزاران سرباز ارتش را تیرباران کردند، جنگ تالبان با خارجی ها نه بلکه با افغان ها بود.

2. طالبان می‌گویند که افغانستان را با جنگ تصرف کرده اند، این ادعا کاملا نادرست بوده چون تصرف افغانستان بدست طالبان یک پروسه تسلیم دهی و واگذاری بود، هیچ گونه شکست نظامی وجود نداشت. این تسلیم دهی به اساس رضایت امریکا و ارگ ریاست جمهوری صورت گرفته بود.

3. طالبان حکومت گذشته و مردمش را مزدور میگفتند چون با کشورهای خارجی روابط داشتند در حالیکه خودشان در اولین روز ورود به کابل خواهان روابط با تمام دنیا به خصوص امریکا شدند.

4.طالبان به مردم عفو عمومی اعلان کردند در حالیکه عامل جنایت، قتل، خونریزی و ویرانی خودشان بودند، در حقیقت باید معافیت عمومی میطلبیدند نه عفو عمومی.

5. فرض بر اینکه طالبان عفو کرده اند این ادعا ترفند بیش نبود، تالبان با این روش نظامیان ارتش را در کشور نگهداشتند تا بتوانند هر روز بطور مخفيانه و سیستماتیک ترورشان کنند، صدها نمونه و شواهد وجود دارد که تالبان با دستیابی به لیست افراد امنیت ملی و کماندو، خانه به خانه دنبال شان گشته و ترورشان کرده اند.

 6. طالبان ادعا کرده اند که در کشور امنیت آورده اند، ازانجا که عامل تمام نا امنی ها خود تالبان بوده اند این ادعا باطل میشود، تالبان امنیت نیاورده اند فقط از ناامنی دست کشیده اند.

7. طالبان ادعا کردند که نظام کامل و مناسب برای اداره افغانستان را دارند، تاکنون یک ماه از حاکمیت شان میگذرد ولی خبری از نظام و اداره شان نیست.

8. طالبان دشمن اشغال افغانستان بوده اند، مداخله بی باکانه پاکستان در روزهای اخیر نشان داد که تالبان افغانستان را از یک مرحله اشغال به مرحله دیگر اشغال منتقل کرده اند. در حقیقت افغانستان در اشغال پاکستان درآمده است.

9. طالبان به مردم و جامعه جهانی وعده کابینه همه شمول را داده بودند، اما کابینه اعلان شده نه تنها که همه شمول نبود حتی پشتون شمول هم نبود.

10. طالبان همیشه از آدرس مردم افغانستان صحبت کرده و خودرا نماینده ایشان میدانستند ولی در کابینه این گروه هیچ زن، جوان و متخصص وجود نداشت. دیگر اقوام چون ازبیک، هزاره، تاجیک و باقی گروه های پشتون جایگاه نداشتند.

11. طالبان با خارجیان پنج سال مذاکره کردند ولی با هموطنان پنجشیری خود از یک هفته بیشتر نه، این ادعای وطندوستی و مردمی بودنشان را باطل میکند.

12. طالبان ادعا کردند که پنجشیر را تصرف کرده اند، افراد این گروه با شادیانه بی رویه جان 17 نفر بی گناه را گرفت. طالبان با بی پروایی کامل ازین موضوع گذشتند، حتی از مردم معذرت‌خواهی هم نکردند. این مخالف تمام ارزش های اسلامی و انسانی است.

13. طالبان دوباره ادعا کردند که پنجشیر را بطور کامل تسخیر کرده اند اما این ادعا بعدا باطل شد، گروه مقاومت هنوز در پنجشیر حضور دارند و بخش های از پنجشیر را نیز در دست دارند.

14. طالبان با نشر ویدیویی ادعا کردند که ۶.۵ ملیون دالر و خشت طلا را در خانه امرالله صالح کشف کرده اند، این ویدیو را تالبان دستکاری کرده بودند، پس ازانکه ثابت شد ویدیو دستکاری شده است، حرف خود را پس گرفتند. اگر مردم به صحت ویدیو شک نمیکردند تالبان هیچ گاه ادعای شانرا باطل نمیکردند. دروغ و تهمت به هر فردی مخالف تمام ارزش های انسانی و اسلامی است.

15. طالبان با نشر ویدیویی مدعی شدند که از خانه صلاح الدین ربانی مقدار زیادی مشروبات الکلی کشف کرده اند، اما بعدا افشا شد که ویدیو از خانه ربانی نه بلکه از سفارت چک است.

16. طالبان ادعا کرده اند که تولید و تجارت مواد مخدر ممنوع است، اما ویدیوهای نشر شده از جنوب افغانستان نشان میدهد که مقامات تالبان هیچ گونه مانعی برای تریاک وضع نکرده اند و این تجارت آزادانه جریان دارد. گذارش های دیگر میرساند که بخش بزرگی از افراد طالبان معتاد به مواد مخدر از جمله چرس، سگار و نصوار اند.

17. طالبان وعده داده بودند که از اموال بیت المال محافظت خواهند کرد اما همین حالا بخش بزرگی ازین تجهیزات به پاکستان و ایران در حال قاچاق شدن است. بخش دیگری ازین تجهیزات نیز در صدد نابودی اند. 

18. طالبان بمبارد مواضع مقاومت در پنجشیر را رد کردند، اما بعدا گذارش ها نشر شد که 27 چرخبال پاکستانی در جنگ پنجشير تداخل داشته و مواضع زیادی از مقاومت را زیر آتش گرفته اند. این موضوع واکنش تند ایران، تاجکستان، جامعه جهانی و امریکا را در پی داشت.

19. طالبان ادعا کردند که به ارزش و آزادی های مردم احترام میگذارند، اما تظاهرات مردمی در هرات و کابل را به شدت سرکوب کردند و در آخرین مورد تظاهرات را ممنوع اعلان کردند.

20. طالبان سالها در جنگ شان از جنگجویان اویغور کمک گرفتند اما به محض قدرت گرفتن شان اعلان کردند که مسلمانان اویغور  مسئله داخلی چین است و ما مداخله در آن نمیکنیم. این ادعا که تمام مسلمانان باهم برادر اند را که سالها ازان استفاده کرده بودند را باطل کردند.

______________

دروغ گفتن در اسلام یکی از گناهان کبیره است که در نزد خدا بسیار نهی و منفور شده است.

دروغ گفتن یعنی گفتن اخباری که برخلاف واقعیت و نادرست است.

در قرآن درباره دروغ و رذالت آن آیات بسیاری وجود دارد که با استناد بر آن ها می توان به خشم پروردگار درباره دروغ پی برد.

خداوند در قرآن، دروغ را سرچشمه تمام بدی ها و گناهان خوانده است و فرد دروغگو جزو منفورترین بنده ها در نزد خداوند است.

سوره توبه آیه ۷۷:

فَأَعْقَبَهُمْ نِفاقاً فِی قُلُوبِهِمْ إِلی‏ یَوْمِ یَلْقَوْنَهُ بِما أَخْلَفُوا اللَّهَ ما وَعَدُوهُ وَ بِما کانُوا یَکْذِبُونَ:

«اعمال آنها نفاقی در دلهایشان تا روز قیامت ایجاد کرد، به خاطر اینکه عهد خدا را شکستند و به خاطر اینکه دروغ می ‏گفتند».

سوره صف:

یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ

«ای کسانی که ایمان آورده اید چرا سخنی می‌گویید که عمل نمی‌کنید؟ نزد خدا بسیار موجب خشم است که سخنی بگویید که عمل نمی‌کنید»

حدیث شریف

پیامیر فرموده اند: «آیا شما را از بزرگترین گناهان خبر ندهم؟ بزرگترین گناه شرک به خدا و بدرفتاری نسبت به پدر و مادر و دروغ گفتن است»

همگانی سازید!