-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ آبان ۲۹, شنبه

حکمتیار: طالب نه از قرآن خبر دارد؛ نه از تاریخ

 


اشاره: دوستان عزیز، من درفیس بوک مطلب همرسانی نمی کنم؛ لطفاً این گزارش را به اشتراک بگذارید.

گلبدین حکمتیار درخطبه نماز جمعه طالبان را متهم به کرنش و تسلیم به امریکا و ناتو کرد و گفت که این ها نه از قرآن خبر دارند؛ نه از تاریخ. اشاره وی ظاهراً به ارسال نامه سرگشاده امیرخان متقی به کنگره امریکا بود. 

امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه طالبان به تاریخ 26 عقرب برابر با 17 نوامبر، در یک نامه سرگشاده به کنگره ایالات متحده آمریکا گفته است که افغانستان با بحران مالی و اقتصادی مواجه است و از آن کشور خواسته است تا هر چه زودتر دارایی مسدودشده افغانستان را آزاد کند.

متقی توضیح داده که  انسداد دارایی‌ افغانستان از سوی آمریکا، شهروندان این کشور را از دسترسی به نان و دارو محروم کرده است و توجیه سیاسی ندارد و به حیثیت دولت و مردم امریکا لطمه وارد می‌کند.

حکمتیار بدون نام گرفتن از طالبان یا امیرخان متقی گفت: کسانی که دست استمداد به کفار دراز می کرده و عذرو ترحم می طلبند و اهداف کفار را مطابق نص قرآن درک نمی کنند؛ ذلیل می شوند و به هدف نمی رسند. چنین «کسانی» نه از قرآن خبر دارند نه از اهداف کفار در 200 سال اخیر چیزی شنیده اند.

حکمتیار راه برون رفت از بحران اقتصادی و مالی حکومت امارت اسلامی را الگو گرفتن از ابراهیم علیه السلام پیشنهاد کرد! وی گفت ابراهیم علیه السلام فقط به خدا توکل کرده بود. این که سی میلیون نفر درخطر مرگ، گرسنه گی مواجه اند و مردم به فروش علنی کودکان شان روی آورده اند؛ در نظر حکمتیار هیچ معنی ندارد. 

طالبان اخیراً شماری از افراد گلبدین را که درلباس طالب به مخالفان دیروز خود حمله کرده و آنان را زندانی می کردند؛ دستگیر و تیرباران کرده است.