-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ آبان ۲۷, پنجشنبه

سفارت پاکستان در دوشنبه/ لانه جاسوسی بقایای اشرف غنی شده

 ده ها تن  از معامله گران دوره اشرف غنی که از ذکر نام های شان البته برای فعلاً بنا به مصلحت های مرتبط به جبهه مقاومت ملی پرهیز می کنم، به اصطلاح یکه پر یکه پر، به تاجیکستان باروبستره پهن کرده اند. 

اهمیت کاربردی این افراد سیاسی و نظامی بعد از تحویل دادن اردو، نظام و سامانه جمهوری به شبکه حقانی، اهمیت  درکابل دیگر از بین رفته است و خود را به فاز بعدی مأموریت آماده کرده اند، از همین رو از دوبی و ایران به دوشنبه رفته اند و درآن جا تماس خود را با سفارت پاکستان و سرویس اطلاعاتی آن قایم کرده اند. 

استخبارات پاکستان از توان یابی مقاومت مسلحانه و آزادی بخش درافغانستان فوق العاده بیم ناک است و می داند که درجنگ فرسایشی گیرافتاده است. به همین علت، به هدف صف شکنی و ایجاد اختلال دراردوگاه مقاومت فعال های خود را دو چندان کرده است.

دادن جزئیات بیشتر درین باره قبل از وقت است. ما نمی خواهیم موقعیت جبهه مقاومت و مصالح تاریخی آن درین شرایط خدشه دار شود. فصل اول مبارزه تازه شروع شده است. همین بسنده است یاد آور شوم که نقل و انتقالات افرادی که سرزمین مادری، زنان و کودکان زادگاه خویش را به چنگ مهاجمان داده اند؛ صرفاً دوام همان چالشی است که منجر به تحویلدهی پنجشیر به دشمن شده است. این افراد دردوشنبه به سفارت پاکستان اطلاعات می دهند. 

چند تایی از معامله گر ها گفته می شود که به امریکا دعوت شده اند. اما این خبر تا هنوز ثقه نشده است. به رسم یادآوری از خبرهای سه ماه پیش، اشاره می دهم که جوبایدن در روزهایی که درکابل محشر فجایع برپا کرده بود؛ از یکی تسلیم دهندۀ ارتش به طالبان، به عنوان «مبارز خوب» یاد کرده بود. حالا تو حدیث مفصل بخوان ازین مجمل.

این گروه سرگرم تولید پرازیت اختلاف اند. درحالی که درسنگرهای نبرد دراندراب و حوزۀ پنجشیر، نظامیان جبهه مقاومت درسرمای زیر 20 درجه منفی شب می گذرانند و به جنگ کارتمام برای رهایی مملکت آماده گی می گیرند. تا این دم به بیان همین نکته بسنده می کنم هرگاه لازم افتد اطلاعاتی بیشتر خواهم داد.