-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ آبان ۲۹, شنبه

طالبان: حامد کرزی، عبدالله و مسلمیار غنایم جنگی اند


محمد خالد حنفی، سرپرست وزارت امر به معروف و نهی از منکر طالبان، در 25 عقرب در یک سخنرانی حامد کرزی، دکترعبدالله و فضل‌هادی مسلمیار را "مجرمان بزرگ" خواند که اکنون از سوی طالبان "عفو شده و محافظت می‌شوند".

حنفی گفت: آیا مجرمینی بزرگ تر از کرزی، عبدالله و مسلمیار وجود دارد؟ امارت اسلامی از آن‌ها حفاظت می‌کند ولی از دیگران نمی‌کند؟ سوانح تمام این‌ها به ما معلوم است.

وی گفت با همه محاسبه خواهد شد. اما چی علت بود که سه ماه بعد، رئیس یک ادارۀ ترسناک طالبان این سه نفر را مجرمان بزرگان یا معاصیان کبیره لقب داده است؟

نگاه طالبان عوض شده است. منبع خاص درکابل اطلاع داد که درمیان سردسته های شبکه حقانی، کرزی وعبدالله و مسلمیار، غنایم جنگی حساب می شوند. لحن جدی حکومت امارتی در باره این سه نفر به دام افتاده، بعد از دیدار مقامات طالبان با سفیرروسیه، وزیرخارجه قطر و کاظمی نماینده ویژه ایران مشخص شده است. سه مقام روسیه، قطر وایران از طالبان خواسته بودند که به عبدالله و کرزی اجازه دهند که از کشور خارج شوند. اما طالبان رد کرده وگفته اند که این سه نفر جزء اسیران جنگی در نزد آنان هستند و حصر خانه گی شان نیز دوام می کند. 

حامد کرزی نسبت به عبدالله مسلمیار بیشتر باید ازین موضع گیری طالبان شوکه شده باشد. به نظر می رسد که خواب و خوراک برای هر سه نفر حرام شده است. خصوصا حامد کرزی که داروندار جمهوری و دست آورد های کشور را به پای طالبان ریخته  است. 

کرزی با لحنی نرم، طالبان را به وحدت ملی، اتحاد و اتفاق تشویق کرده  است.

برخورد حقانی ها شوخی نیست وعلنی سازی این مساله فیصله رهبران طالب است؛ ورنه یک مقام درجه دو؛ بدون دستور و فیصله چنین سخنی بر زبان نمی آورد. دستور اکید به حبس خانه گی کرزی – عبدالله یک زنگ خطر است.