-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ آذر ۲۸, یکشنبه

هشدار ارگان امنیت ملی به طالبان

 بسم الله الرحمن الرحیم

علامیه ی عمومی منسوبین امنیت ملی NDS

در مسأله عفو عمومی از سوی امارات اسلامی!

منسوبین(کارمندان،افسران،سربازان)طوری که همه مطلع هستند از زمان عفو عمومی از سوی امارات اسلامی یا طالبان،منسوبین ریاست امنیت ملی افغانستان به اشکال مختلف ترور می شوند و یا خبر قتل شان در رسانه های جمعی و فردی به دست نشر سپرده شده و نگرانی ها در این خصوص افزایش یافته است! بناً بسیار فشرده و در این علامیه به تمام منسوبین امنیت ملی اعم از (کارمندان،افسران،سربازان)هدایت لازم مبنی بر اینکه هیچ گونه عفو و باور به عفو وجود نداشته عفو از لحاظ تحلیل اطلاعات و نوعیت عملکرد طالبان در این مورد یعنی عفو عمومی مردود دانسته شده و قابل ذکر است که تمام منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی جهت تدابیر امنیتی و اتخاذ این تدابیر هرچی سریعا کوشش نموده و هرگز بر هیچ نهاد و یا فرد یا گروهی اعتماد نکرده و در جهت مصئون ماندن خویش و فامیل خود از هیچ نوع سعی و تلاشی دریغ نورزند و برای زنده ماندن دست به هر اقدامی که حیات شان را تضمین می نماید بزنند البته با منطق و اصول انسانی مگر اینکه مجبور شوند دست به عملکرد غیر ممکن زده که از طرف رهبری سازمان هیچ مشکلی ندارد بازهم تاکید می نماییم با رعایت پروتوکل های امنیتی از قبل تعیین شده توسط تیم های مربوط به آن! 

خاطر نشان نمایم ما از کشور های پیمان ناتو و همکاران خارجی و داخلی تقاضا مندیم که مسله ی عفو عمومی طالبان را مورد بررسی و غور گرفته و از ترورهای هدفمند جلوگیری نمایند!ورنه این حوصله مندی ها به پایان رسیده و طالبان به سرنوشت بدی که هرگز تصوراش را هم نمی توانند بکنند دچار خواهند شد و آنجا دیر است که از عملکرد منفی خود طالبان دست بکشند!

سازمان ملل و دستندرکاران شان باید مسله ی منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی را با جلسه ی اضطراری حل نمایند و در مورد سر نوشت شان در افغانستان تصامیم صحیح و قابل ملاحضه ی را مد نظر گرفته و در همکاری به این معضل بزرگ تلاش های نهای خویش را سرعت بخشند ورنه فاجعه در حال وقوع است و شاید افغانستان به سوریه و ویتنامی مبدل شود که تمام کشور ها را از لحاظ اقتصادی و سیاسی دچار تشنج و نقض حریم خصوصی نموده و چالش بزرگی را برای شان در آینده به ارمغان آورند!

امیدواریم این پیام به سمع مقامات ذی ربط سازمان ملل و ناتو و شرکای بین المللی رسانیده شود مخصوصا (حقوق بشر و کنوانسیون های مربوط به عفو و جلو گیری از خشونت)و راهکار درست عقلانی را مد نظر گرفته و همکاران افغانی خویش را تنها نگذارند!

ما خواهان افغانستان با ثبات در صلح و آرامش هستیم اما اگر طرف مقابل ما یعنی طالبان و هر گروهک دیگر تروریستی به پروتوکل های بین اللمللی احترام قائل نشده و رعایت نکنند پس ما ملزم به رعایت این قوانین نمیباشیم و بخاطر زنده ماندن دست به هر عمل فجیعانه ی خواهیم زد! 

در پیوند به معاش و خروج این منسوبین از افغانستان و دیگر منسوبین اعم از پولیس ملی و اردوی ملی باید سلسله اقدامات بشردوستانه صورت بگیرد و نگذارند که این منسوبین به اشکال بد و رذیلانه ی آواره و دست خوش بازی های سیاسی چهره های فرسوده و ناکارای افغانستان شوند! رهبرانی که ننگ،غیرت،حیثیت،عزت،شرافت و وجدان خود را بخاطر مادیات دنیوی فروخته و چیزی جز شرمساری و حقارت برای جامعه بجای نگذاشته و مایه سرافگندگی یک ملت بزرگ و آزاده شدند!

و در اخیر می خواهم به عرض تمام مردم افغانستان چه در داخل اند و چه در بیرون، ما منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان متعهد به یک سلسله ارزش ها و باور های قوی هستیم که در طی این سال های خطیر هرگز آنها را زیر پای نکرده ایم و همواره تلاش ما خدمت، آسایش و رفاه برای شما بوده تا در صیانت کامل زندگی را سپری نمایید اما باور به این داشته باشید که چراغ ظلم و ظالم تا دم محشر نمی سوزد اگر سوزد شبی سوزد شب دیگر نمی سوزد و خداوند خود می فرماید ما ظالم دیگری را بر ظالم مقرر دانسته و هیچکس جلو دار قدرت و اراده ی من نیست!

پس امیدوارم دنیا و همسایه ها و تمام کشور های جهان برای بحران و جلو گیری از بحران در افغانستان از تمام منابع خود استفاده نمایند تا کشور ما افغانستان پایدار و دارای ثبات دایمی گردد و هرگز نیاز به جنگ و خون ریزی و برادر کشی نباشد!

دین اسلام مکان،زمان و فرد نمی شناسد بلکه در هرکجا امور اسلامی بصورت علمی آن انجام می شود و دنیای اسلامی دنیای خون ریزی و آدم کشی نیست! امروز اگر طالبان فکر میکنند با این رویه و ظاهر می توانند اسلام را در افغانستان و دنیا تطبیق نمایند سخت در اشتباه و جهل اند! کشوری که مردمان اش قدامت چندین هزار ساله دارد و با تمدن و فرهنگ اسلامی بنا شده است چگونه باید مردم در آنجا به قیودات سخت گیرانه ی که در هیچ کجای قرآن ذکر نشده پای بند باشند!

دعا خیر می نمایم برای کشورم افغانستان وطنی که سال هاست پارچه پارچه می شود جوانان اش به کام مرگ می روند و باز همین جوانان آمده وطن شان ناموس شان مادر شان را از دست جهالت و برده داری خلاص می نمایند!

با احترام 

منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی