-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ دی ۱۰, جمعه

بیعت حنیف اتمر به طالبن از طریق تحویلی سفارت ها


مطلب ارسالی از وزارت خارجه

از این که در  دستگاه دیپلماسی افغانستان هنوزهم  دیپلمات های وطن دوست و متعهد حضور دارند و در اکثریت سفارت ها  از جریان مقاومت ضد طالبانی حمایت کردند؛ اما  سفیر افغانستان در اسلام آباد آقای علی خیل( لغمانی) به دستور اتمر  همه چیز را به طالب ها رها کرد و حتی دنبال پرونده آبروریزی دخترش هم نگشت و لکه ننگ بر جبین سفارت کشور در اسلام آباد گذاشت که از دخترش دفاع کرده نتوانست.

در قطر نیز به دستور معصوم استانکزی  همه چیز را به طالب ها تسلیم کردند، در دهلی، هالند و بلجیم نیز تلاش هایی وجود دارد که تسلیم شوند.

اتمر در انقره کسی را به نام سراج به حیث مستشار فرستاده تا همه را متقاعد بسازد که سفارت به طالب ها تحویل بدهند.

سراج از جمله کارمندان وزارت خارجه بود که با وجود چندین بار حکم اتمر در تقرری اش ولی به جرم جاسوس بودن به آی.اس.آی  در هیچ سفارت افغانستان مورد قبول سفیر ها قرار نمیگرفت اما حالا او را به انقره فرستادند.

در ریاض نیز  وضعیت بد است، جاوید مجددی سفیر افغانستان در سعودی  با امیرخان متقی رابطه نزدیک پیدا کرده و شاید به زودی به امارت اسلامی اعلان بیعت کند.

در این شرایط که مرکزیت واحد رهبری دستگاه دیپلماسی وجود ندارد، هر کارمند وزارت امورخارجه کشور ما که در خط دفاع از منافع مردم است و دارای اندیشه های ضد طالبانی و ضد فاشیزم است  مکلفیت دارد تا از نمایندگی های سیاسی کشور  بعنوان سنگرهای مبارزه نرم علیه تروریزم  حراست و پاسداری نمایند.