-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ دی ۶, دوشنبه

حکمتیاراز خطبه خوانی روز جمعه ممنوع شده است

اما  گلبدین حکمتیار در برابر دستور طالب ها مقاومت نموده است.


به حوالۀ کانال ارتباطی گزارشنامه افغانستان از کابل، اخیراً اداره استخباراتی طالب ها در کابل به گلبدین حکمتیار  دستور داده که پس از این حق ندارد در خطبه های نماز جمعه  مسایل سیاسی را مطرح کند و در ضمن در همه خطبه هایش باید نام ملا هیبة الله را به عنوان امیرالمونین یاد کند.

در ضمن به او دستور داده شده که به امارت اسلامی افغانستان  بیعت نماید. حکمتیار اخیراً درچندین خطبه، طالبان را متهم کرد از اسلام خبر ندارند و به امریکا و استکبار عذر و زاری می کنند.

اما گلبدین حکمتیار به هیئت طالب ها گفته: 

من نیم قرن مبارزه کردیم علیه ظلم و بی عدالتی و اکثریت مردم افغانستان در چوکات حزب اسلامی به من بیعت کردند، هرگز بیعت مردم را نمی شکنم؛
حتی اگر کشته و یا زندانی شوم هم  به رهبر گروه طالب ها بیعت نمیکنم، رهبر یک گروه  سیاسی( تحریک طالبان)  او  است و رهبر یک حزب سیاسی پنجاه ساله من هستم که در برابر دو اشغال جهاد کردیم.

این اختلافات شدید  میان گلبدین حکمتیار و تحریک طالب ها  باعث شده که گلبدین حکمتیار یک بار دیگر  کمر ایستاده گی در برابر حکومت را بسته کند.

طالبان، درهفته های اخیر دو مولوی سرشناس دیگر - سلام عابد و مجیب الرحمان انصاری درهرات را ممنوع المنبر کرده است.