-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ دی ۳۰, پنجشنبه

فوری/ بیش از 40 طالب مسلح در پنجشیر کشته شدند


گزارش نامه افغانستان بر بنیاد یک خبر تازه واصل شده از ولایت پنجشیر، اطلاع داده است که در جریان حمله ناگهانی شبانه بالای یک گروه از طالبان از سوی نیروهای مقاومت ملی، بیش از 40 تن از طالبان مسلح کشته شده اند. 

در خبر آمده است که این تهاجم دو شب پیش در مسجد  جامع منطقه پاوته روستای خینج زمانی روی داد که بیش از 40 نفر از طالبان براثر فشار سرمای طاقت فرسا، به داخل یک مسجد خوابیده بودند که حمله مقاومتچی های مسلح بالای آنان صورت گرفت. در گزارش گفته شده که درین حمله غافلگیرانه در هنگام خواب، هیچ یک از طالبان در داخل مسجد پاوته زنده نمانده است. 

این بزرگ ترین تلفات گروهی طالبان در پنج ماه اخیر است. 

تمامی تفنگ های مقتولین به غنیمت برده شده و مقاومتچی ها بدون تلفات به پایگاه های خویش برگشته اند. همچنین طبق یک خبر دیگر، در رخه یک هاموی و یک رینجر طالبان مورد حمله قرار گرفت و همه ای سرنشینان آن کشته شده اند. در منطقه تاواج یک رینجر طالبان براثر ماین چسبکی انفجار کرده است.