-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ دی ۱۷, جمعه

در پاسخ به دستور قاری فصیح الدین؛ لوی درستیز طالبان

نوشته: رییس شبکه استخباراتی عمر بن خطاب و خالد بن ولید.

اخیرا قاری فصیح‌الدین؛ لوی درستیز طالبان در پیوند به موجِ اعتراضات مردمی در پنجشیر به خاطر ... خلاف موازین ملی و بین‌المللی در خطاب به مردم پنجشیر چنین دستور داده است:

لطفا از آشوب،شورش و سیاسی ساختن موضوع دست بردارید! در غیر آن توسط نیروهای امنیتی سرکوب می‌شوید.

لوی درستیزوال!

یا شما از لایحه وظایف و ساحه کاری خود اطلاع ندارید و یا اینکه آگاهانه و به دستور باداران‌تان عمل می‌کنید؛ چون گردهمایی، راه پیمایی، تجمعات اعتراضی خودجوش و مردمی به خاطر بلند کردن صدای عدالت‌ و حقوق‌خواهی حق مسلم تمام شهروندان بوده و یک اصل پذیرفته شده در تمام دنیاست که بنابران، اعتراض مردمی پنجشیر نباید با آشوب و شورش یکی‌ پنداشته شده قابل سرکوب تلقی گردد. 

خوبست جناب لوی درستیزوال از قوانین و راه‌‌های احقاق حقوق در جوامع مدنی و متمدن امروز آگاهی حاصل کنند و در ضمن بدانند که به هر دلیل جلوگیری از اجتماعات و گردهماییهای اعتراضی وظیفه پولیس کشور است، نه وزارت دفاع ملی. 

در ضمن، باید یاداوری گردد که مردم افغانستان به خصوص مردم سلحشور و مجاهد پنجشیر به هر نوع تهدید، اجبار و فشار داخلی و خارجی سر فرود نمی‌آورند و از حقوق انسانی و شهروندی خویش در روشنی قوانین کشور همواره به دفاع خواهند برخاست. چنان‌که در گذشته در مقابل روس‌ها و رژیم کمونیستی کابل همواره در خط مقدم مبارزه و دفاع از ارزش‌ها، نوامیس ملی و تمامیت ارضی کشور قرار داشتند و از هیچ‌ نوع فداکاری دریغ نورزیدند.

مردم پنجشیر به هیچ قدرت داخلی و خارجی اجازه نخواهند داد تا صدای آزادی و عدالتخواهی را در گلوی‌شان خفه کند. چنان‌که تاریخ شاهد مبارزات این‌چنینی مردم ما و شکست توطیه‌های مشرف، بوتو، نوازشریف، نصیرالله بابر، حمیدگل... در گذشته علیه مردم ما هست.

کمی پیش‌تر از آن، جنرال گروموف روسی هم به خاطر سرکوب مردم پنجشیر از برژنف خواستار منظوری اعزام لوای کمندو با کمیت بیست و پنج هزار سرباز مجهز با تمام ساز و برگ نظامی شده بود که سرانجام هیچ دست آوردی به جز شکست و رسوایی نداشتند. 

هرگاه شما به این باور باشید که ما افعانستان و پنجشیر را از طریق جنگ و زورگرفته‌ایم؛ و حالا هرچه خواستیم در حق‌مردم انجام‌ می‌دهیم، سخت دچاراشتباهید. به اعلامیه ملایعقوب پسر ملا محمد عمر مراجعه کنید که می‌گوید: "ما و شما به زور یک پوسته و یک ولسوالی را تسخیر کرده نمی‌توانستیم. این یک کمک الهی شده است برای ما و‌ شما ". البته ان کمک الهی نبود؛ بلکه خیانت ملی اشرف غنی و تیم جنایت کار، فاسد و خاینش بود که در حق مردم افعانستان روا داشت و طالبان بدون‌ مقاومت کشور را متصرف شدند. 

جناب لوی درستیز! باید بدانید که در بیست سال گذشته، خیانت یک تعداد بزرگ نماهای و سردمداران و تاجران سیاسی و معامله گر در حق مجاهدین و مقاومتگران، مردم ولایت پنجشیر را سخت مایوس و ناراحت ساخته بود، طوری که در دوره حکومت فاشیستی غنی مردم ما حاضر نشدند خود و فرزندان خود را قربانی اهداف فاشیستی غنی و چند معامله‌گر همولایت‌شان کنند و همین امر سبب شد تا در پنجشیر پراکنده‌گی به وجود آید و طالبان بتوانند بخش‌هایی از پنجشیر را به تصرف خود در آورند. 

جناب لوی درستیز!  باید بدانید که مردم افغانستان بالاخص مردم پنجشیر، زخم خورده اند اما نمرده اند. ما دوباره به یاری خداوند نصرت دهنده‌ی بی همتا بر می‌خیزیم و به میدان‌های مبارزه بر می‌گردیم. خاموشی و گوشه نشینی اکنون ما را ضعف و ناتوانی ما ندانید. از ظلم،جنایت، شکنجه، شلاق زدن، تجاوز به حریم خصوصی مردم ، گروگانگیری، اختطاف، اجرای محاکم صحرایی، دزدی از بیت المال، دستگیری و کشتار بی‌رحمانه مجاهدین، مقاومتگران مردم پنجشیر و نظامیان پیشین و قهرمانان شجاع و حماسه آفرین آن جدا دست بردارید و آگاه باشید که به زودی فرصت انتقام و عمل بالمثل فرا خواهد رسید.

همین اکنون شبکه های شهری مجاهدین و مقاومتگران جبهه مقاومت ملی مردم افغانستان تحت نام مستعار "شبکه عمر بن خطاب" و "خالد بن ولید" در ۳۴ ولایت افغانستان به خصوص در شهر کابل فعال خواهند شد که هدف آن فعالیت‌های چریکی  مسلحانه و مبارزات عدالتخواهانه و استقلال طلبی و دفاع مشروع خواهد بود. آنگاه، در هیچ جای افغانستان در امان نخواهید بود و اماکن امن‌تان (خانه ها، دفاتر، قرارگا‌ه‌ها، مراکز سوق و اداره ... ) به خصوص در ولایت کابل آماج حملات پی در پی و همه‌جانبه ما قرار خواهد گرفت.