-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ دی ۲۰, دوشنبه

هشدار حزب کمونیست روسیه به پوتین


شورش قزاقستان نشان داد باید به حکومت "الیگارش"ها خاتمه داد

وضعیت قزاقستان باید پوتین را به فکر وا دارد 


در ارتباط با شورش قزاقستان، حزب کمونیست روسیه با امضای رهبر آن "گنادی زوگانف" بیانیه ای منتشر کرد. دراین بیانیه آمده است:


«دو برابر شدن ناگهانی قیمت گاز به اقشار وسیعی از مردم آسیب می رساند، زیرا بیش از 60 درصد مصرف گاز مایع را وسایل نقلیه موتوری استفاده می‌کنند. قیمت ها برای همه چیز در حال رشد است، در حالی که دستمزدها پایین است. در مجموع، سرمایه الیگارشی که خود را پس از شوروی تثبیت کرده است، منافع زحمتکشان را در نظر نمی گیرد.

 همه این عوامل به اعتراضات گسترده منجر شد. آنچه در قزاقستان اتفاق می افتد، پوتین را باید به فکر وادارد. در روسیه، نیز قیمت ها از حد توان مردم گذشته و تورم واقعی مواد غذایی به 20درصد نزدیک می شود. این آزادی عمل الیگارشی است که منجر به چنین پیامدهایی شده است.

 آنها که به روسیه اعلام جنگ کرده اند (اشاره به گسترش ناتو در شرق و استقرار در اطراف روسیه) از این موقعیت سوء استفاده خواهند کرد. این بار آنها سعی کردند قزاقستان را با غنی ترین منابع طبیعی که طولانی ترین مرز جهان را (بیش از 7500 کیلومتر) با کشور ما دارد در هم بشکنند. درک این نکته مهم است که بدون روابط نزدیک اجتماعی- اقتصادی، سیاسی و دیپلماتیک با کشورهای مستقل مشترک المنافع، هیچ صلح و آرامشی در منطقه ما وجود نخواهد داشت. زیرا اعضای ناتو از هر طرف ما را محاصره کرده اند. غربی ها برای بی ثبات کردن اوضاع در امتداد مرزهای روسیه دست به هر کاری خواهند زد. فقط با هم می توانیم قوی، موفق و مستقل باشیم!»