-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ بهمن ۳, یکشنبه

درک پاکستانی ها از مناسبات راهبردی اقتصادی با چینعکس: اتوبان 880 کیلومتری پاکستان به چین که چینی ها آن را ساخته اند

 امریکا و اروپا بعنوان دنباله روی امریکا، کارزار تبلیغاتی علیه چین را با علم کردن اردوگاههای مسلمان ایلغور و کارزار علیه روسیه با خطر حمله روسیه به اوکراین پیش می برند. درپشت این کارزار خود مشغول گسترش استقرار ناتو در اطراف روسیه و در ارتباط با چین هم تیز کردن شمشیر داعش در دو جمهوری آسیائی روسیه و هم مرز با آن هستند. روز گذشته، پاکستان که وسیع ترین مناسبات اقتصادی را در ادامه جاده ابریشم با چین پیش می برد و ارتباط خود را با امریکا کاهش داده، اعلام کرد:

 تبلیغات منفی ایالات متحده علیه چین در رابطه با استان "شین جیانگ" (مسلمانان ایلغور) بی اساس است. امریکا ناامیدانه در حال تشکیل اتحادهای نظامی برای تضعیف چین از یک سو، و از سوی دیگر افزایش ادعاهای بی اساس علیه پکن است. وقتی آمریکا به دنبال راه انداختن یک جنگ سرد جدید با نظامی سازی سیاست‌ و اقتصاد جهانی است، چین یک روش کاملا متفاوت را در قبال نزدیکی به دنیا در پیش گرفته است. چین به دنبال رفاه اقتصادی مشترک، گشایش با جهان از طریق مسیرهای تجاری و ایجاد زیرساخت در کشورهای آفریقایی است. در رابطه با پاکستان و دیگر کشورها نیز همین سیاست را پیش می برد.

پاکستان این دیدگاه و نظر خود را در "اندیشکده پاکستان - چین" و از زبان وزیر حقوق بشر پاکستان اعلام کرد.