-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ بهمن ۲۳, شنبه

امریکا و انگلستان در تدارک تشکیل "ناتو" جدید علیه چین!

 

 امریکا درحالی که توپ جنگ را به بهانه حمله روسیه به اوکراین به طرف اروپا شوت کرده، در آنسوی جهان تدارک یک جنجال جنگی دیگر را علیه چین می بیند. کنفرانس  اتحاد آمریکا، استرالیا، ژاپن و هند با همین هدف در آنسوی آسیا- اقیانوسیه برگزار شد و دیپلمات های ارشد چهار کشور یاد شده در ملبورن استرالیا مذاکراتی را برای تعمیق اتحاد چهارگانه خود برگزار کردند. 

هدف این مذاکرات مقابله با قدرت در حال گسترش چین در آسیا- اقیانوسیه اعلام شد. این کنفرانس و مذاکره نشان داد که قطع ناگهانی خرید زیر دریائی ساخت فرانسه از سوی استرالیا به قیمت 17 میلیارد دلار و انعقاد قرار داد خرید زیر دریائی ساخت امریکا و اتحاد اعلام شده انگلستان، امریکا و استرالیا، صرفا یک اقدام اقتصادی برای فروش زیر دریائی نبوده و امریکا سرگرم تشکیل یک ناتوی جدید در آنسوی جهان و علیه چین است. آنها که خروج امریکا از افغانستان و عراق تغییر سیاست جنگی و تجاوزکارانه امریکا در جهان ارزیابی کرده بودند، بتدریج باید چشم و گوششان باز شده و به اهمیت اتحادهای جدیدی که در حال شکل گیری در جهان است پی ببرند.