-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ بهمن ۱۸, دوشنبه

اردوغان حین پهپاد فروشی مبتلا به کرونا شد

اشاره: قرار گزارش ها دراکرائین کمپاین مسلمان سازی و تولید افراطیت به کمک امریکا و ترکیه درجریان است تا انتحاری های نو مسلمان تولید کرده و به جان روسیه بیاندازد. اکرائین بعد ازین روز خوش نخواهد دید. 

اردوغان رئیس جمهور ترکیه که راهی اوکراین شده بود، پس از بازگشت از آن کشور بدلیل ابتلا به کرونا بستری شد. او به بهانه میانجیگری میان اوکراین و روسیه به این سفر رفته بود که اعلام آمادگی اش در این زمینه با بی اعتنائی مسکو روبرو شد و پس از بستن قرار داد تولید و فروش پهپادهای تولیدی ترکیه به سفرش خاتمه داد. هنوز معلوم نیست که او در بیمارستان بستری شده و یا درخانه اش در قرنطینه قرار گرفته است. در ترکیه اعلام شد که همسر اردوغان نیز مبتلا به کرونا شده است. ابتلای اردوغان به کرونا مصادف است با بحران اقتصادی، تورم فزاینده و سقوط ارزش پول ملی این کشور "لیر" که در مجموع موقعیت حکومتی او را بسیار تضعیف کرده و این بحران حزب حاکم که او رهبری آن را برعهده دارد را سخت متزلزل و رقبای آن را که در راس آنها حزب جمهوریت خلق (آتاتورکیست ها) قرار دارد تقویت کرده است. بویژه که شهردار کنونی استانبول که رقیب اردوغان به حساب می آید، روز به روز موقعیت مستحکم تری در میان مردم پیدا می کند.