-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۰ اسفند ۱۷, سه‌شنبه

در بلاک های کلوپ مواد نفتی پلخمری چه خبر است؟


تخمی که گلاب منگل دردندغوری پاشید، ثمر داد!پایگاه اطلاع رسانی سنگر:

جنگجویان تاجیک، ازبیک و قزاق تبار آسیای میانه و اویغور های چین که خانواده های شان در شهر پلخمری ولایت بغلان  مستقر اند.

قبلاً خبرگزاری Sputnik تاجیکستان از حضور حدود 220 جنگجوی خارجی با خانواده‌های شان در شهر پلخمری خبر داده بود که در بغلان  داعشی های خراسان اند جا به جا اند و فرمانده آن ها یک شهروند تاجکستان؛ ملقب به ابو عمر تاجیکستانی است و نام اصلی‌اش معلوم نیست.

این جنگجویان خارجی در زمان حکومت پیشین در دند غوری مستقر شده بودند- همان دند غوری که گلاب منگل به نماینده گی از حکومت غنی رسماً آن را به طالب تحویل داده بود.

پس از تسلط طالبان خانواده های تروریست هابه کارخانه نان پلخمری و سپس به کلوپ مواد نفتی انتقال یافتند. خانه‌های کلوپ مواد نفتی در پشت مهمانسرای فرمانده معروف محل حبیب اندرابی 

( وفات در اکتبر 2020)  و روبروی کوچه اندرابی های شهر پلخمری  موقعیت دارند.

اختلاف داعش و طالبان یک دروغ محض است، 

هردو تحت امر شبکه حقانی - سراج‌الدین حقانی مشهور به خلیفه صاحب اند.

بلندمنزل هایی که خانواد های تروریست های خارجی در آن جا به جا اند، در میان مردم به نام انحصارات معروف بوده و در چهار تعمیر چهار طبقه‌‌ی آن خانواده‌های تروریستان به سر می برند.

این ساختمان ها در زمان حکومتهای کرزی - غنی ساخته شده اند و باید به مردم توزیع می‌شد که و به سبب آمدن طالبان به مالکان آن توزیع نشد .

مردم محله این افراد را "چچنی" و اقامت گاه شان را "خانه‌های چچنی" می‌نامند

در مکانی که این تروریست های خارجی جا به جا شده اند از چهار طرف بسته و دارای دیوارهای بلند سیم‌خاردار و سیستم امنیتی است و" یک در ورودی دارد. 

جزخانواده‌های جنگجویان خارجی هیچ کسی وارد محوطه شده نمی تواند.

جزشبکه حقانی کسی نمی داند که درآن جا چه اتفاق می افتد.

در آن جا افراد قوی‌هیکل، قدبلند، با روی گرد و ریش بلند -  که بروت های تراشیده، قیافه های سرخ و چشمان باریک  در رفت و آمد اند. ظاهراً شبیه ازبک ها، قرغیزها و قزاقهای آسیای مرکزی یا اویغورهای چین  اند.

در محل زیستشان بدون سلاح گشت و گذار می‌کنند و تنها یک فرمانده شان روزهای جمعه قبل از نماز پیدا می‌شود که یک تفنگ در کمر و چند نگهبان با خود دارد.  مسجد در داخل همین محوطه مسکونی است.

به همسایه‌ های محوطه که نزدیک دیوار اند؛ هشدار داده‌اند که موسیقی نگذارند وگرنه مجازات می‌شوند. آن ها تاجیکی فارسی را درست نمی‌دانند و مانند خارجی ها به سختی و لهجه صحبت می‌کنند.

حضور این جنگجویان خارجی ادعاهای طالبان در باره عدم همکاری  با سازمانهای تروریستی خارجی و بین المللی، نظیر القاعده یا داعش را تحت سؤال برده است.

به هزارن جنگجوی خارجی و خانواده های شان شناسنامه‌های افغانی داده اند و همه را به شهروندی افغانستان قبول کرده‌اند.

قبلاً مقامات روسیه و تاجیکستان از حضور 6 هزار تروریست خارجی در شمال افغانستان خبر داده بودند. 

علاوه برین طالبان چهارکندک انتحاری را درشمال مستقر کرده و منتظر فرمان اند. 

همزمان، پروژۀ انتقال هزاران هزار ناقل از پاکستان ومناطق مرزی افغانستان به کناره های دریای آمو با قوت زیر کار گرفته شده است. 

كار ساخت کانال  خوش تپه در مسير درياى آمو تا شور دریای میمنه امتداد مي یابد.

اين كانال ۶۵۰ كيلو متر طول، ۱۲۰ متر عرض و ۸ متر عمق دارد. كانال متذكره در سه نقطه از درياى آمو آب مى گيرد. 

درحالی که همه ای پروژه های توسعه یی متوقف است. این کانال کشی به پول عرب ها سرعت داده شده است. کار مطالعات تکنیکی کانال خوش تپه در زمان داود خان انجام شد که از منطقه بین ولسوالی قلعه ذال کندز و ولسوالی کلدار بلخ سروی شده و ولایت جوزجان، بلخ و ولسوالی اندخوی را آبیاری میکند .

امور سروی مجدد آن در آغاز حکومت غنی توسط تيم هاى تخنيكى پاکستانی تكميل و کار عملی آن از ۸ ماه پيش آغاز شده است . 

جابه جايى ناقلين در شمال افغانستان از طرح هاى محمـد گل مهمند بود كه آن را مرز پولادين نام گذاشته بود .


هم زمان آماده گی برای جنگ های بهاری در دست انجام است.

این آماده گی ها، از تصفیه قومی درداخل تشکیلات طالبان شروع شده است.

بعد از زندانی کردن مخدوم عالم در فاریاب، مولوی عطاوالله عمری، فرمانده قول اردوی 209 الفتح در شمال، مقام بلند رتبه ظامی ازبیک در صفوف طالبان بود که از کار برکنار شد.

به‌جای عطاء الله عمری، مولوی امیر خان حقانی، عضو ارشد شبکه حقانی، به عنوان فرمانده قول اردوی الفتح مقرر شده است.


مولوی عطاوالله عمری، به عنوان معاون تکنالوژی و لوژستیک وزارت دفاع منصوب شده است. پست بی صلاحیت و تشریفاتی که نه تکنالوژی دارد نه لوژستیک.

مولوی عطاوالله، اعتراضات مردم فاریاب را با گسیل گردان انتحاری و تانک سرکوب کرد و مردمش را به اطاعت از رهبری طالبان واداشت.

قاری صلاح‌الدین ایوبی، معاون قول اردوی 203 تندر، به عنوان معاون وزارت احیا و انکشاف دهات گماشته شده است.  پست بعدی قاری صلاح‌الدین، کلانتر گذر عرب‌خانه در شهر میمنه باشد!

عطا الله عمری پسر خاله  شاکر کارگر است و با شورای امنیت سابق هم سروسری داشت. این آغا خانه شاکر کارگر را درمنطقه زیرتسلط طالبان نگهداری می کرد.  

شخصی به نام فیضی به تاریخ 5 سرطان 1400 نوشت:

اندخوی در آتش جنگ میسوزد؛ به دست طالبان است. چندین دوکان مردم غریب آتش گرفته؛ برعکس منزل رئیس صاحب دفتر اشرف غنی - شاکرکارگر - در امن است؛ حتآ محافظین اش با سلاح های دست داشته شان در منزل رئیس صاحب کارگر تشریف دارند.