-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۱ تیر ۱, چهارشنبه

سفارت و دفاتر خاص امریکا درکابل هنوز کار می کنند

 

 

جاسوسان سالنگی را بشناسید

خائنان داخلی فرمانده محسن دره را به چنگ طالبان دادند 

تصرف بندر آقینه اگریک ساخته کاری یا نقشه اپراتیفی باشد به زودی افشا خواهد شد. یک منبع اپراتیفی می گوید بیم آن می رود واگذاری بندر آقینه به طالبان ازبیک می تواند یک پیش پرداخت امتیازی باشد که در جنگ احتمالی مولوی مهدی اشتراک نه کنند.

  بعدا مهدی را که خلاص کردند باز دوباره دور بخورند بالای اقینه من این طور فکر میکنم‌.

گزارش می رسد که شبکه های تصفیه شهری وابسته به جبهه مقاومت، رد گیری و مجازات خائنان داخلی را در دستور کار خود قرار داده است.

 

خبر می رسد که کارکنان و اعضای سفارت امریکا درکابل هنوز هم در دفاتر و باشگاه های خود به سر می برند و هیچ گاه أفغانستان را ترک نه کرده اند.

آیا شما باور تان می شود که

آمریکایی ها در سفارت خود هم هستند

همچنین یک تیم کوچک یک خانه در پیرامونی سفارت آمریکا در وزیر اکبر خان

 قبلا مروبط به ریاست اداره امور بود

 ولی آمریکایی ها کرایه گرفته بودند حالا طالبان می‌خواهند آن تعمیر کلان را مهمانخانه برای هیآت های خارجی بسازند.

اما گروپ امنیتی طالبان که مدعی هستند امریکا شکست خورده و امریکا دشمن مسلمانان است

از ترس اجازه داخل شدن نداشتند.

حالا شما فکر کنید که قدرت را به جهاد گرفتند یا هدیه داده شد؟

دو کوچه نزدیک تر به ساختمان سفارت شوروی در کابل دو حویلی وسیع است که قبل کدام‌موسسه بود .

 دو حویلی که مجهز با اتاق های سیف روم  هستند. یعنی اتاق های به شدت حفاظت شده و هوشمند. تعدادی آمریکای ها مدتی پیش جابجا شده اند و شبکه حقانی به شدت از این دو حویلی همجوار محافظت می‌کنند.

به نظر می رسد که حضور امریکایی ها درکابل بخشی از مفادات فاش نشدۀ توافقات دوحه باشد که برای هیچ کسی توضیح داده نشده است.

کار سفارت امریکا نسبت به گذشته ظاهراً باید شباروزی باشد به دلیل این که سفارت قطر در هوتل سرینا بخش های علنی کار روزانه سفارت را به پیش می برد.

رئیس یوناما درشمال: در دیدار با عبدالرحمان کندزی والی سمنگان:  برای نخستین بار است که بدون هراس از ولسوالی های سمنگان دیدن می کنم!

چه دروغی! در زمان جمهوری مگر چند مامور یوناما در سمنگان کشته شده؟

یوناما در زمان دو جمهوری، مثل صاحب خانه عمل می کرد. از هیچ کسی هم ترس نداشت. با موترهای شان تروریست ها را از یک نقطه به نقطه دیگر انتقال می دادند.

یوناما: از وقتی که در تحویلدهی به طالب ما وظیفه خوده به سر رساندیم می توانیم از یک ولسوالی به دیگر ولسوالی بدون تشویش دیدن کنیم.

ملک حیات برادر جنرال نور آغا، مدیر عبدالله جان برادر زاده دگروال فیض محمد و معلم صادق باشنده های قریه ناوچ پایین شهرستان سالنگ با طالبان همکاری دارند و در زمینه شکار هم وطنان خود شان به طالبان همکاری می کنند.

 

شبکه شهری چریک های جبهه ملی آزاده گان حوالی ساعت ۷ صبح سه شنبه مورخ ۳۱ جوزا، مولوی عثمان مشهور به طلحه باشنده‌ اصلی میدان وردک، از فرماندهان قطعه‌ی بدری (انتحاری) گروه وحشی طالبان را در منطقه‌ی کشکک پغمان، شهرک ملاعزت، با ۴ محافظش (از گروه انتحاری) به هلاکت رسانیده اند.

همان گونه که بارها گفتیم، هیچ قاتل و ظالم در هیچ گوشه‌ی افغانستان از حملات مبارزین جبهه‌ی ملی آزاده‌گان در امان نخواهد بود.

 

منابع محلی در ولایت بدخشان در شمال‌شرق کشور می‌گویند که در ضدحمله‌ی نیروهای «جبهه مقاومت» به رهبری احمد مسعود در ولسوالی تگاب این ولایت، چهار نیروی طالبان کشته و سه نیروی دیگر این گروه زخمی شده‌اند.

 

یک‌منبع مردمی به روزنامه اطلاعات روز گفت که این درگیری دوشنبه‌شب (۳۰ جوزا) در روستاهای «خبمک» و «کتو بالا»ی ولسوالی تگاب صورت گرفته است.

 

رزمنده گان جبهه آزادی به تاریخ ۳۱ جوزای  د۱۴۰۱ درحمله به یک مرکز کاپیسا موسوم به زاغگیر حمله نموده، 3 طالب کشته چهار تن زخمی

یک عراده واسطه کرولای طالبان تخریب شده است.

 

پیش ازین نیز چریک های جبهه آزادی در دو سرکه گلبهار پروان ۸ طالب را کشته و زخمی کرده بودند.

 

فرمانده مقاومت به نام فرمانده محسن دره با شماری از همسنگرانش از محله‌ی"سخ" از توابع روستای ملیمه پنجشیر دیروز از سوی طالبان به دام افتاده اند.  

محسن  دره در کرامان و پوجاوه ضربات سختی وارد کرده بود.

بدون تردید او به واسطه جاسوس های محلی به دام افتاده است.

محسن دره و یارانش را در خانه حسیب ستاری واقع غُره میر سعید، در مقابل پوجاوه، متصل به مکتب سه دِه نگهداری می کنند

حسیب در سفارت آمریکا کار می کرد و پس از تسلط تالبان به آمریکا گریخت.

 خانه خود را بسیار لوکس ساخته است و فعلا خانه حسیب ستاری دراختیار طالبان است.

سارنوال امین ملیمه، و ملا حصار خان گیوج نقش داشته اند.

 

 

 

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای «قاسم ژورمات توکایف» رئیس‌جمهور قزاقستان و


فارابی به‌عنوان یک فیلسوف و دانشمند اسلامی که اصالت قزاقستانی دارد و در ایران هزار سال درباره آثار او تحقیق و مطالعه شده است، می‌تواند مبنای همکاری‌های فرهنگی و تشکیل یک کمیته مشترک علمی میان دو کشور شود.


حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در خصوص مسائل مربوط به اوکراین گفتند:

در قضیه اوکراین مشکل اصلی این است که غربی‌ها درصدد توسعه ناتو هستند و آنها هر جا که بتوانند برای گسترش نفوذ خود تأمل نخواهند کرد.
ایشان خاطرنشان کردند: باید مسائل را با دقت رصد و بررسی کرد و مراقب بود زیرا امریکایی‌ها و غربی‌ها همواره درصدد گسترش دایره نفوذ خود در مناطق مختلف از جمله در شرق و غرب آسیا، و ضربه زدن به استقلال و اقتدار کشورها هستند.

هیات قزاق درین باره توضیح داد: تلاش ناکام برای کودتا

آیت الله خامنه ای در این دیدار گفتند: روابط دوستانه ایران و ترکمنستان مخالفینی در سطح منطقه و بین‌الملل دارد.

متن خبر پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری به این شرح است:

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار سردار بردی محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان و هیئت همراه، گسترش و تعمیق هر چه بیشتر روابط را کاملاً به نفع هر دو کشور دانستند و گفتند: سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط با کشورهای همسایه است و این، سیاستی کاملاً درست است.

ایشان با تأکید بر اینکه لازمه عبور از موانع منوط به عزم و اراده جدی دو کشور برای گسترش روابط است، افزودند: البته روابط دوستانه میان ایران و ترکمنستان مخالفینی در سطح منطقه و بین‌الملل دارد ولی باید بر موانع فائق آمد.

 
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید کمیسیون همکاری‌های مشترک میان دو کشور به‌صورت جدی فعال باشد و با پیگیری مستمر، توافق‌ها به سرانجام برسند.

در این دیدار که آقای رئیسی رئیس‌جمهور کشورمان نیز حضور داشت، آقای سردار بردی محمداف رئیس‌جمهور ترکمنستان گفت: اولویت دولت ترکمنستان گسترش روابط با همسایگان است و تلاش داریم با توجه به اسناد همکاری که امروز امضاء شد، روابط خوب دو کشور را در حوزه‌های مختلف به‌ویژه گاز، برق و حمل و نقل کالا و همچنین اجرای طرح‌های بزرگ بیش از پیش تحکیم ببخشیم.

رئیس‌جمهور ترکمنستان با اشاره به سی‌اُمین سالگرد روابط دو کشور خطاب به رهبر انقلاب گفت: از طرف خود و همچنین ملت ترکمنستان از جنابعالی به دلیل حمایت‌های همیشگی از تعمیق روابط ایران و ترکمنستان تشکر و قدردانی می‌کنم.

 

 

 

درماه جوزا 1401 - به گزارش خبرگزاری فارس، نیکلاس مادورو رئیس‌جمهور ونزوئلا و هیئت همراه عصر امروز شنبه با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رئیس جمهور ونزوئلا عصر روز جمعه وارد ایران شد و صبح امروز مورد استقبال رسمی آیت الله رئیسی رئیس جمهور کشورمان قرار گرفت.

 

دیدار با رئیس جمهور تاجکستان هیچ جزییات خبری نداشت.

 

امریکا طیاره های نظامی افغانستان را به تاجیکستان می‌دهد

به گزارش رویترز، جنرال مایکل کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده امریکا گفته است، ممکن است که امریکا شماری یا تمام طیاره های نظامی کمکی امریکا به افغانستان را که پس از سقوط کابل به تاجیکستان انتقال یافته اند، به آن کشور واگذار کند.

جنرال کوریلا این موضوع را در دیدارش با مقام‌های تاجیکستان در پایان هفتۀ گذشته مطرح کرده است.

رویترز به نقل از سفارت امریکا در تاجیکستان نوشته که فرمانده فرماندهی مرکزی امریکا در کنار سپاسگزاری از نیروهای تاجیکستان بخاطر تأمین امنیت این هواپیماها، گفته که امریکا با دولت تاجیکستان برای تعیین بهترین راه برای استفاده مؤثر و نگهداری از طیاره ها کار می‌کند.

در پی سقوط کابل به دست طالبان پیلوت‌های نیروهای هوایی دولت پیشین افغانستان که از سوی امریکا آموزش داده شده بودند، حدود ۶۴ طیاره نظامی را به تاجیکستان و ازبکستان انتقال دادند.