-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۱ مرداد ۲۱, جمعه

طالب، هدایت امین ارسلا را از کابل اخراج کرد


تلویزیون اشرف غنی با مدیریت فضلی و میاخیل

مرگ شیرخان فرنود حمله قلبی نبود/ او کشته شد!
تلویزیون که غنی مصاحبه کرد، از خودش است. به پول غنی توسط اسمعیل میاخیل رئیس تلویزون ملی در وقت  غنی نزدیک ترین ادم به داکتر فضلی ساخته شده است.

درکنار سایر وظایف دختر های افغان را  نیز از اروپا و امریکا برای تلویزون ملی استخدام می کنند مانند دیوه پتنگ و دیگران.

داود جنبش خبر نگار اسبق بی بی سی  که ابتدا در مسکو وبعدا در لندن برای بی بی سی کار میکرد فعلا یکی از مسوولین همین تلویزیون است.راز فرار هدایت امین ارسلا فاش شد

راز فرار  دوباره هدایت امین ارسلا از کابل افشا شد هدایت امین ارسلان گویا به دعوت طالبان کابل آمده بود. این آوازه حقیقت نداشت. او به وسیله پسرش به جبرآورده شده بود به کابل که خانه شخصی اش در پهلو ریاست جمهوری را که ازخواهر داوود خان خریده بود، بفروشد.

 وقتی طالبان دیدن خانه ظاهرشاه در پهلو ارگ‌می‌فروشد اخطار اش دادن که خانه مروبط ارگ است اگر تا دو روز  دیگر در کابل بودی میکشیم ات چنان فرار نموده که آهو از دست شیر این چنین فرار نمی کند


داعش مسئولیت قتل رحیم‌الله حقانی را برعهده گرفت خبرگزاری اعماق نوشت که فردی به نام خالد لوگری، عضو داعش، با عبور از موانع امنیتی طالبان، خودش را به محل کار حقانی رساند و با منفجر نمودن جلیقه انتحاری‌اش او را کشت. داعش، رحیم‌الله حقانی را نظریه‌پرداز مهم طالبان خوانده است.

مولوی که امروز  ترور شد یکی از جاسوسان میجر اختر ای اس ای بود فرد بسیار مهم طالبان بود توسط داعَش ظاهرا زده شد صد افراد از مدرسه خود با جنگ روان نموده بود.

یک معیوب مواد انفجاری را در خالیگاه پای مصنوعی خویش جا به جا کرده و خودش را انتحار کرده بود. 


شیخ رحیم الله حقانی از فرمانده هان ارشد طالبان که محافظان ویژه داشته و با تدابیر شدید امنیتی گشت وگزار می کرد در مدرسه اش درکابل توسط یک فرد انتحاری معلول هدف قرار گرفت، منابع می گویند: فرد انتحاری مواد انفجاری را در پای پلاستیکی خودجاسازی کرده بود


یک مقام ارشد طالبان به خبرگزاری رویترز گفت: کشته شدن رحیم حقانی «یک خسارت بسیار بزرگ برای امارت اسلامی افغانستان است.» 

با وجود این نام، او مرتبط با شبکه شبه نظامی حقانی افغانستان نبود.

 این رهبر مذهبی قبلاً یک فتوا یا فرمان دینی در حمایت از تحصیل زنان صادر کرده بود - موضوعی بحث برانگیز در داخل افغانستان.


در اوایل سال جاری او در مصاحبه‌ای با سکندر کرمانی، خبرنگار بی‌بی‌سی استدلال کرد که زنان و دختران افغان باید بتوانند به آموزش دسترسی داشته باشند: 

«در شرع [قانون] توجیهی وجود ندارد که بگوید تحصیل زنان مجاز نیست. اصلاً توجیهی وجود ندارد.»

وی افزود: «در تمام کتب دینی آمده است که تحصیل زنان جایز و واجب است، زیرا مثلاً اگر زنی در یک محیط اسلامی مانند افغانستان یا پاکستان مریض شود و نیاز به معالجه داشته باشد، اگر زن تحت معالجه قرار گیرد، بسیار بهتر است توسط پزشک زن باشد.»


شیخ حقانی قبلاً از دو سوء قصد جان سالم به در برده بود که آخرین آن در سال ۲۰۲۰ بود، زمانی که داعش مسئولیت انفجار در یک مدرسه مذهبی در شهر پیشاور پاکستان را بر عهده گرفت که منجر به کشته شدن حداقل هفت نفر شد.


خانوادۀ آقای فرنود می‌گویند که او مشکل قلبی نداشت.

 شیرین خان برادر بزرگ فرنود: با برادرم یک روز پیش صحبت کردم؛ جور بود و این‌که حالا وفات کرده است حکومت می‌داند ما چه می‌‍فهمیم که چه شد؟


 وحید مجروح، سخن‌گوی وزارت صحت عامه: دلایل مرگ شیرخان فرنود، تا یک هفتۀ دیگر روشن خواهند شد: «نمونه برداری از جسد صورت گرفته است و این نمونه‌ها با به‌کارگیری از ماشین‌های معیاری ارزیابی خواهند شد و تا یک هفته دیگر نتایج این بررسی‌ها معلوم خواهند شد.


شیرخان فرنود، در سال ۲۰۰۴میلادی کابل بانک، نخستین بانک خصوصی افغانستان را تأسیس کرد. اما در سال ۲۰۱۰میلادی از سوی بانک مرکزی ورشکست اعلام شد.


در سال ۲۰۱۲میلادی دادگاه عاملان ورشکست شدن کابل بانک، آغاز به کار کرد که در نتیجۀ آن شیرخان فرنود به پنج سال زندان محکوم شد.

در سال ۲۰۱۴ رییس جمهور غنی پرونده کابل بانک را دوباره باز کرد و بربنیاد حکم دادگاه، شیرخان فرنود به جرم پولشویی و اختلاس به ده سال زندان و پرداخت ۳۳۴میلیون دالر محکوم به مجازات  شده بود.

غنی خلیل فیروزی را دربدل سی میلیون دالر رها کرد. 


آیا فرنود به مرگ طبیعی مرد یا درزندان کشته شد؟

 شیر خان در زندان بگرام: چرا وقتی من در زندان هستم  اوراق قرضه را برادر کرزی و فهیم از بانک توسط دادن پول کشیدن و پاک نموده و پولی کمی را به اسم خویش در جدول قرض داری گذاشتند.

از سرمایه گذاری ها در بانک پولند و امارات فرنود به درستی خبر داشت.

ادیب فهیم، خلیل فیرزوی، مسوول امنیت زندان بگرام، محمود کرزی حصین برادر فهیم  و چند نفر مهم خبر داشت و خلاص.

فرنود کشته شد؛ خلیل فیروزی پیروز اززندان برآمد و اینک به ازدواج چهارم مبادرت ورزید.

این داستان اپراتیفی بسیار پیچیده است.

 برادر کرزی حدودا دو صد پنجاه ملیون دالر از بانک قرضه گرفته بود.

برادر مارشال فهیم سه صد ملیون دالر و در دبی سنگاپور ترکیه ترکمنستان قزاقستان سرمایه گزاری روی نفت و گاز و کرده بودند.

 اول شیر خان فرنود اولین بنیان گزار بانک شخصی یا خصوصی در آسیا بود و  خلیل فیروزی نزد او یک مامور سکرتر گونه بود. 

 وقتی کابل بانک را این شرکا بد جنس به سقوط بردن و آمریکا دید پول دزدی شده زیاد فشار آورد که عاملین اش دستگیر شوند.

 برادر کرزی توسط کرزی حمایت شد  و حصین توسط فهیم .

غفار داوی توسط شکریه قسما حمایت شدند.

 تمام  گناه روی شانه های شیرخان و همه کاره اصلی یعنی خلیل انداخته شد.

آنان را به نام زندانی به مهمان خانه امنیت بردند وزیرتحقیق گرفتند.

غنی ازین ها در انتخابات باج گرفته میرفت.


وقتی شکایت زیاد شد خلیل و فرنود با بگرام بردند. آن جا هم اتاق مستقل آزاد و تلفن انترنت تماس شان آزاد بود. بعد از مدتی شیر خان صدایش بلند شد چرا وقتی من در زندان هستم  اوراق قرضه را برادر کرزی و فهیم از بانک توسط دادن پول کشیدن و پاک نموده و پولی کمی را به اسم خویش در جدول قرض داری گذاشتند.

 از این برنامه فرنود آگاهی داشت و همچنان پول هایی که خلیل فیروزی در بانک های  دبی امارات در بانک پولند نزد زن پولندی اش مخفی کرده بود نیز فرنود آگاهی داشت.

 فرنود گفت باید مرا خلاص کنید تا کل قروض را بدهم و از سرنوشت پول ها به بازجوها اطلاعات بدهم.

  قرار بود از زندان بگرام رها شود. فرنود مرد صادق وکارکن بود اما این ها دزدان مادرزاد.

 وقتی برادر کرزی و حصین از این خبر آگاهی یافتند و فهمیدند که تقلب و تزویر شان از سوی فرنود افشا خواهد شد؛ تماس ها را با خلیل فیروزی شروع کردند.

 محمود کرزی و حصین با خلیل فیروزی در داخل موتر نزدیک زندان که توسط مدیر امنیت زندان – دوست خلیل و حمایت کننده اش ادیب فهیم معاون اول امنیت و خود کرزی؛ نقشه ترور فرنود چیده شد.

 اگر فرنود زنده برآید تمام‌گند قرض داری ما و پول هایی که خودت در کشور ها مخفی کرده ای افشا می‌شود. بنا فرنود توسط داروی مخصوص فشار بالا باید از بین برود.

 به هر طوری شده کار فرنود را تمام کن تا ما از این جنجال رها شویم. یکی دو ماه بعد که سروصدا خوابید، خودت را بی خار از زندان رها می کنیم.

  با این برنامه شیر خان فرنود توسط خلیل فیروزی با همکاری محمود کرزی برادر کرزی حصین برادر فهیم از زنده گی ساقط شد و مدتی بعدش خلیل مخفی آزاد شد حالا از پول مخفی کابل بانک پنج صد ملیون دالر به تفریح و عیش و زن چهارم را گرفته است.