-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۴۰۱ شهریور ۳, پنجشنبه

شکست کامل ملا قیوم ذاکر در پنجشیر

 


حدود 30 تفنگ دار طالب کشته/  شفاخانه ها مملو از زخمی 

اعزام واحد های تازه نفس طالب به اندرابدر درگیری های ۲۴ گذشته در پنجشیر دست‌کم سی تن از نفرات مسلح طالب کشته شده

رقم زخمی گزارش نشده.

اما در شفاخانه ایمرجنسی عنابه وضعیت مجروحان طالب وخیم است به دلیل کمبود ظرفیت این شفاخانه تعدادی از زخمیان را به شفاخانه های کاپیسا، پروان و کابل انتقال داده اند .

طالبان پیشغور و شابه کمین – تلفات طالب زیاد است. امکان عقب نشینی موقتی نیروهای مقاومت از یک نقطه به نقطه دیگر وجود دارد. دلیلش این است که فشار آتش و جنگ طالب از نظرتعداد جنگنده بیش از حد است. 

طالبان در دره آرزو در کمین برابر شده است. 

شخص ملاذاکر در کمین وزیر شتل برابر شده است. 


طالبان صدها نیروی تازه نفس به اندراب فرستاده اند.

ملا قیوم ذاکر رهسپار اندراب بود اما شکست در سه جهت در جنگ دیروزی پنجشیر، نقشه را برهم زده است. 

باشنده های محل می گویند که طالبان از تمام مردم عشر و زکات گردآوری کرده و همچنان افراد طالبان مردم را مجبور می کنند که نان خشک شان را فراهم کنند.

شماری از انتحاری های طالبان را ماموریت داده اند که به افراد مقاومت خود را تسلیم کنند و با نزدیک شدن به آنان خود شان را انفجار بدهند. 


تهاجم گسترده نفرات طالب بر مواضع نیرو های مقاومت در دو محور " کوتل آرزو " و " دره عبدالله خیل " از توابع شهرستان دره،

نبرد در " پوجاوه " در شهرستان دره ولایت پنجشیر، ساعات متوالی ادامه یافت.


ملا ذاکر، به حیث مسوول جنگ پنجشیر و اندراب، آخرین امید طالب برای برنده شدن در جنگ است.


ط‌البان پس از شکست های متواتر، ده ها تن از روستاییان غیر نظامی که هیچ ربطی به جبهه‌ی مقاومت ندارند را در شهرستان دره‌‌ و زمانکور پنجشیر بازداشت و روانه‌ زندان کرده اند؛

بدرفتاری و اهانت استاد سید قاسم در قریه زمانکور مثال زنده جنایات جنگی است که درعین حال نشان می دهد که جنگ کنونی، جنگ نجات کشور از لشکر نیابتی و جنگ دو فرهنگ است.


هشت خانواده‌ از روستای ملیمه و پنج خانواده از روستای پوجاوه‌ی شهرستان دره را نیز از خانه هایشان کوچ اجباری داده اند.


طالبان به تازه‌گی سه مکتب را به پایگاه نظامی خود تبدیل کرده اند. لیسه‌ی بازارک، لیسه‌ی گلاب الدین و متوسطه محمد پناه شهید از مکتب هایی استند که به قرارگاه نظامی تبدیل شده اند..تهاجم دیروز از چند استقامت بالای نیروهای جبهه مقاومت ملی در منطقه دوآبی ولسوالی نهرین ولایت بغلان 

ضد حملات نیروهای جبهه مقاومت ملی 

 در این نبرد ۳ ساعته ۱۰ تن از طالبان هلاک و ۳ تن دیگر شأن هم زخمی شدند. 


به شمول فرمانده امرالدین سر گروپ تیم یاد شده و ۱ تن دیگر از مبارزین سر به کف جبهه مقاومت ملی جان های شان را از دست داده اند.

در این درگیری ۶ میل سلاح نوع M۴ و کلاشینکوف، ۲۳ شاجور مرمی، و بم های دستی، به دست نیروهای جبهه مقاومت ملی غنیمت مانده است.


در یک کمین نیروی جبهه مقاومت ملی ۹ بجه شب گذشته در منطقه میرکان ولسوالی تگاب- کشم ولایت بدخشان ۲ طالب به هلاکت رسیده است و ۲ میل سلاح نوع m۱۶ و کلاشینکوف غنیمت گرفته شده است.


طبق یک گزارش از یک منبع خودی شاهد صحنه 

روز دوشنبه‌گروه های چریکی  مقاومت طی یک عملیات در منطقه با به قچقار بر پاسگاه های طالبان

5 کشته 5 اسیر شدند


طالبان موسفیدان را زیرفشار گرفته خواهان رهایی اسیران خود شده اند به مردم اخطار داده اند که عاملان این عملیات را گرفتار وبه گروه طالبان تسلیم کنند.


مردم: ما توان دستگیری کسی را نداشته تحمل ظلم هم به مردم شمالی دشوار است.

انتقال پول به وسیله سروردانش

پیش از سقوط حکومت غنی خائن، زیاد پول‌های دانش در قزاقستان و ترکیه نزد کسانی بوده است.

تمام خبر گزاری‌ها از قول برنا کریمی گزارش داده بودند که دانش با تلویزیون کهنه و جاروب برقی به ترکیه فرار کرده و صددرصد در بین تلویزیون و جاروب‌برقی پول را جابجا نموده‌ بود.


پول ها صد در صد در تلویزیون و جاروب برقی انتقال داده بود. در طیاره ترکیه که عاجل ناوقت روز آمده بود، بدون هیچ سکن و تفتیش از اموال شخصی مسافران سیاسی، همه را بالا کرده بودند.